Danske Bank Latvijā tīrā peļņa samazinājusies par 4%

2017. gada 02. novembris plkst. 11:37
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

2017. gada pirmajos deviņos mēnešos «Danske Bank» Latvijā no sava pamata biznesa guva peļņu pirms uzkrājumiem 2,8 miljonu eiro apmērā (2,5 miljoni eiro pērn attiecīgajā periodā), gada laikā pieaugot par 12%. Tīrā peļņa samazinājās par 4% un veidoja 2,6 miljonus eiro, informē «Danske Bank» Latvijā Komunikācijas nodaļas vadītāja Ieva Zauere.

«Mēs turpinām stiprināt sadarbību ar saviem biznesa klientiem, un mūsu korporatīvajiem klientiem izsniegto kredītu apjoms šā gada deviņos mēnešos, salīdzinot ar atbilstošo periodu pērn, pieaudzis par 24%. Pamatdarbības ienākumi pieauguši par 16%,» norāda «Danske Bank» Latvijā vadītājs Raivis Kakānis. «Mēs turpināsim koncentrēties uz savu biznesa klientu vajadzībām, nodrošinot profesionālas konsultācijas, pielāgotus risinājumus un ātru lēmumu pieņemšanu,» viņš uzsver.

Bankā skaidro, ka pateicoties pieaugošajiem biznesa apjomiem, bankas kopējie ienākumi pieauga par 16%, sasniedzot 7,1 miljona eiro atzīmi. Tīrie procentu ienākumi pieauga par 24% līdz 5,6 miljoniem eiro. Tīrie komisijas naudas ienākumi samazinājās par 7% un sastādīja 1,4 miljonus eiro.

Bankas izmaksas salīdzinājumā ar 2017. gada pirmajiem deviņiem mēnešiem pieauga par 19%, līdz 4,3 miljoniem eiro. «Viens no izmaksu pieauguma iemesliem ir lielāka izmaksu daļa, kas attiecināta uz bankas pamata aktivitātēm, ņemot vērā pērn īstenoto privātpersonu apkalpošanas biznesa pārdošanu. Bez tam, izmaksu pieaugumu ietekmēja darbs pie Baltijas vienotās platformas ieviešanas. Tā ļaus mums turpināt uzlabot iekšējos procesus, kā rezultātā nākamajā gadā sagaidām mazāku izmaksu pieaugumu,» norāda bankā.

Bankas klientu noguldījumu portfelis samazinājās par 9% un sasniedza 353,8 miljonus eiro. Bankas izsniegto kredītu apjoms pamata segmenta klientiem pieauga par 24% un 2017. gada 3.ceturkšņa beigās sasniedza 356,1 miljonus eiro. «Ievērojot pārdomātu risku kontroles politiku, atsevišķiem kredītiem izveidojām uzkrājumus kopumā divsimt tūkstošu eiro apmērā,» piebilst bankā.

«Danske Bank» ir apņēmusies turpināt stiprināt tās pozīcijas Latvijā korporatīvo klientu segmentā, piedāvājot saviem klientiem profesionālas konsultācijas un individuāli pielāgotus kreditēšanas risinājumus. Tāpat mēs koncentrēsimies uz kapitāla izmantošanas efektivitāti, lai nodrošinātu savu konkurētspēju tirgū un pievilcīgus piedāvājumus saviem klientiem.

«Danske Bank» ir Dānijā reģistrētās «Danske Bank» filiāle Latvijā. «Danske Bank» Latvijā koncentrējas uz biznesa klientu un ar šiem klientiem saistītu privātpersonu apkalpošanu.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām