Danske Bank: Latvijas rūpniecības apjomi jūlijā ir vilšanās

2011. gada 06. septembris plkst. 20:12
Autors: LETA - Gunta Kursiša
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Latvijas rūpniecības produkcijas apjoma pieauguma samazināšanās jūlijā ir vilšanās, norāda Dānijas bankas Danske bank Baltijas tirgus analītiķi.

«Latvijas rūpniecības produkcijas jūlija dati ir vilšanās, jo gada griezumā rūpniecības apjomi pieauguši par 9,2%, salīdzinot ar jūnija 15,2% pieaugumu. Rezultāti ir krietni zemāki par mūsu prognozētajiem 13,6%,» norādījusi Danske bank. «Latvijas rūpniecībā pēdējā laikā vērojamas lielas svārstības un secīgu mēnešu rezultāti ir krietni atšķirīgi. Tas novērojams arī farmācijas tirgū, kur jūnijā bija spēcīgs pieaugums, bet jūlijā - kritums,» teikts Dānijas bankas komentārā.

Rūpnieciskās produkcijas apjoma izmaiņas jūlijā arī mēneša griezumā varētu liecināt par ārējā pieprasījuma palēnināšanās negatīvo iespaidu, norāda analītiķi.

Šā gada jūnijā par 4,1% kāpusi Latvijas rūpniecības izlaide, arī jūlijā rūpniecības izaugsme turpinājās, un rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās palielinājās par 0,6%, salīdzinot ar attiecīgo mēnesi pērn. Izaugsmi galvenokārt nodrošināja izlaides pieaugums apstrādes rūpniecībā (par 0,7%) un elektronerģijas un gāzes apgādē (par 0,9%), saskaņā ar Finanšu ministrijas sagatavotajiem datiem, raksta Lursoft.

Ražošanas kritums vērojams pārtikas, ķīmijas un farmācijas produktu un dzērienu ražošanas nozarēs. Jau 2011. gada jūnijā ražošanas gada pieauguma tempi ievērojami samazinājušies arī Latvijas lielākajās tirdzniecības partnervalstīs – Zviedrijā, Somijā un Poijā. Kopumā Eiropas Savienības (ES) 27 valstīs jūnijā ražošana samazinājās par 1,2%, salīdzinot ar maiju.

Ražotāju noskaņojuma rādītāji ļauj prognozēt iespējamu turpmāku ES 27, ASV, Krievijas u.c. valstu ražošanas gada pieauguma tempu vai pat ražošanas samazināšanos un līdz ar to arī iespējamu pieprasījuma samazināšanos Latvijas eksporta tirgos, teikts FM sagatavotajā apskatā.

Dalies ar šo rakstu