Danske Bank peļņa palielinājusies

2016. gada 29. aprīlis plkst. 11:22
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Šā gada 1.ceturksnī Danske Bank Latvijā no savas pamatdarbības, proti, no biznesa klientu un ar tiem saistītu privātpersonu apkalpošanas, guvusi peļņu pirms uzkrājumiem kredītu vērtības samazinājumam 0,92 miljonu eiro apmērā.

Tīrā peļņa sasniedza 0,91 miljona eiro atzīmi (2015.gada 1.ceturksnī - 0,48 miljoni eiro), informē bankas pārstāvji.

Pateicoties pieaugošajiem biznesa apjomiem, bankas kopējie ienākumi no pamatdarbības pieauga par 3%, sasniedzot 1,9 miljonus eiro. Tīrie procentu ienākumi pieauga par 9% un sasniedza 1,4 miljonu eiro atzīmi. Tīrie komisijas naudas ienākumi samazinājās par 13% līdz pusmiljonam eiro.

Bankas izmaksas, salīdzinājumā ar aizvadītā gada 1.ceturksni samazinājās par 14%, līdz 1,0 miljonam eiro. Izmaksu samazinājums galvenokārt saistīts ar uzlabotiem iekšējiem procesiem, kā rezultātā mēs lielākā mērā izmantojam Grupas pakalpojumus un efektīvāk izmantojam iekšējos resursus, samazinot izmaksas, saistītas ar trešajām pusēm. Tomēr, izvērtējot savas biznesa aktivitātes, gada griezumā būtisku izmaksu samazinājumu mēs neplānojam.

Bankas klientu noguldījumu portfelis samazinājās par 27% līdz 188,0 miljoniem eiro, samazinoties institucionālo klientu noguldījumiem.

Bankas izsniegto kredītu apjoms pamata segmenta klientiem saglabājās esošajā līmenī un 1.ceturkšņa beigās bija 245,5 miljoni eiro. Tomēr, pieskaitot vēl neizmaksātos kredītus, par kuru izsniegšanu ir noslēgti līgumi, bankas kredītportfelis ir pieaudzis par 8%, 2016.gadā mēs sagaidām bankas izsniegto kredītu apjomu pieaugumu.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds