Finanses

Danske Bank peļņa palielinājusies par 30%

Žanete Hāka, 28.10.2016

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

2016.gada deviņos mēnešos Danske Bank Latvijā no sava pamata biznesa guva peļņu pirms uzkrājumiem 2,5 miljonu eiro apmērā (2,4 miljoni eiro pērn 9 mēnešos), gada laikā pieaugot par 7%. Tīrā peļņa pieauga par 30% un sasniedza 2,7 miljonus eiro, informē bankas pārstāvji.

Pateicoties pieaugošajiem biznesa apjomiem, bankas kopējie ienākumi pieauga par 9%, sasniedzot 6,1 miljonu eiro atzīmi. Tīrie procentu ienākumi pieauga par 12% līdz 4,4 miljoniem eiro. Tīrie komisijas naudas ienākumi samazinājās par 3% un sastādīja 1,5 miljonus eiro.

Bankas izmaksas salīdzinājumā ar aizvadītā gada pirmajiem deviņiem mēnešiem pieauga par 11%, līdz 3,6 miljoniem eiro. Līdz ar privātpersonu apkalpošanas biznesa pārdošanu, tagad uz bankas pamata aktivitātēm attiecināta lielāka izmaksu daļa. Tajā pašā laikā, līdz ar uzlabojumiem iekšējos procesos, turpmāk mēs sagaidām lēnāku izmaksu pieaugumu.

Bankas klientu noguldījumu portfelis pieauga par 26% līdz 390,3 miljoniem eiro, pieaugot gan korporatīvo, gan institucionālo klientu noguldījumiem.

Bankas izsniegto kredītu apjoms pamata segmenta klientiem pieauga par 12% un 3.ceturkšņa beigās bija 286,9 miljoni eiro. Danske Bank ir apņēmusies turpināt stiprināt tās pozīcijas Latvijā korporatīvo klientu segmentā, piedāvājot saviem klientiem profesionālas konsultācijas un individuāli pielāgotus kreditēšanas risinājumus. Tāpat mēs koncentrēsimies uz kapitāla izmantošanas efektivitāti, lai nodrošinātu savu konkurētspēju tirgū un pievilcīgus piedāvājumus saviem klientiem.

«Danske Bank šobrīd pilnībā koncentrējas uz savu korporatīvo klientu biznesa vajadzībām. Šajā segmentā panākumu atslēga ir profesionālas konsultācijas, pielāgoti risinājumi un ātra lēmumu pieņemšana,» norāda Danske Bank Latvijā vadītājs Raivis Kakānis.