Danske Bank peļņa samazinājusies par piektdaļu

2017. gada 28. aprīlis plkst. 11:18
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

2017.gada 1.ceturksnī Danske Bank Latvijā no sava pamata biznesa guva peļņu pirms uzkrājumiem 1 miljona eiro apmērā (0,9 miljoni eiro pērn attiecīgajā periodā), gada laikā pieaugot par 11%. Tīrā peļņa samazinājās par 22% un sasniedza 0,7 miljonus eiro, informē bankas pārstāvji.

Pateicoties pieaugošajiem biznesa apjomiem, bankas kopējie ienākumi pieauga par 26%, sasniedzot 2,4 miljonu eiro atzīmi. Tīrie procentu ienākumi pieauga par 36% līdz 1,9 miljoniem eiro. Tīrie komisijas naudas ienākumi saglabājās iepriekšējā gada līmenī un sastādīja 0,5 miljonus eiro.

Bankas izmaksas salīdzinājumā ar 2016. gada 1. ceturksni pieauga par 30%, līdz 1,3 miljoniem eiro. Viens no izmaksu pieauguma iemesliem ir lielāka izmaksu daļa, kas attiecināta uz bankas pamata aktivitātēm līdz ar privātpersonu apkalpošanas biznesa pārdošanu. Bez tam, izmaksu pieaugumu ietekmēja darbs pie Baltijas vienotās platformas izstrādes. Tās ieviešana ļaus mums turpināt uzlabot iekšējos procesus, tāpēc nākamgad sagaidām lēnāku izmaksu pieaugumu.

Bankas klientu noguldījumu portfelis palielinājās divkārt un sasniedza 399,2 miljonus eiro, pieaugot gan korporatīvo, gan institucionālo klientu noguldījumiem.

Bankas izsniegto kredītu apjoms pamata segmenta klientiem pieauga par 30% un 2017.gada 1.ceturkšņa beigās bija 318,6 miljoni eiro.  

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds