Danske Bank piemērotais sods var sasniegt pat 8 miljardus dolāru 

Analītiķu aplēses par sodu Dānijas bankai Danske Bank saistībā ar naudas atmazgāšanas gadījumiem krasi atšķiras, taču viena eksperta prognozes pat sasniedz 8,3 miljardus dolāru, raksta Business Insider.

Db.lv, 21.09.2018

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Skandāls saistībā ar Danske Bank Igaunijas filiāli ir viens no skaļākajiem gadījumiem finanšu sektorā daudzu gadu laikā. Banka trešdien atzina, ka aizdomīgo darījumu apmērs, kas izgājis caur bankas kontiem laika posmā starp 2007.gadu un 2015.gadu, sasniedz 235 miljardus ASV dolāru un šī naudas summa varētu būt saistīta ar naudas atmazgāšanas gadījumiem.

Tirgus eksperti prognozē, ka bankai tiks piemērots arī ievērojams sods. Pagaidām gan neviens nezina skaidri, cik liels tas būs, taču analītiķu aplēses pagaidām svārstās no simtiem miljonu dolāru līdz pat miljardiem.

Vispesimistiskāko prognozi izsaka Dānijas bankas Jyske Bank analītiķi, kuri uzskata, ka lielākais sods, kādu Danske Bank varētu saņemt, sasniedz 8,3 miljardus dolāru.

Citu ekspertu aplēses ir mazākas. Piemēram, Credit Suisse uzskata, ka tirgus sagaida, ka sods varētu būt zem 2,3 miljardiem dolāru, kas ir tikai 28% no Jyske Bank prognozēm.

Dānijas valdība izteikusies, ka, ja bankas vaina tiks pierādīta, sods varētu sasniegt 630 miljonus dolāru.

Jaunākais izdevums