Dāņu investora pārstāvis: Plus Punkts bija nolemts bankrotam jau pirms lēmuma to pārdot 

Plus Punkts bija nolemts bankrotam jau no brīža, kad iepriekšējais īpašnieks to izlēma pārdot, uzskata bijušā īpašnieka dāņu investoru kontrolētā uzņēmuma SIA Plus punkts Holding Ltd pārstāvis Filips Ļeonovs.

Žanete Hāka, 04.10.2013

Foto: LETA

Plus Punkts sākotnēji nopirka tabakas produkcijas vairumtirdzniecības uzņēmuma īpašnieks SIA Greis, kuru pārstāv Nikolajs Tomēr Greis krīzes gadi nepagāja nemanāmi, un, lai radušās problēmas risinātu, bija jāšķiras no kāda aktīva, sākumā Narvesen grupai tika iedots monopols uz preses izplatīšanu, tad izvēlējās pārdot arī Plus Punkts tīklu, saka F. Ļeonovs.

Ideja iegādāties mazumtirdzniecības tīklu šķita pievilcīga angļu un dāņu investoru grupai, kuri bija gatavi ieguldīt līdzekļus, attīstot tīkla darbību Latvijā un Baltijas reģionā, padarot to par peļņu nesošu.

Pirms pārdošanas tika izpētīti finanšu dati, taču tie tika safabricēti, lai radītu maldīgu priekšstatu par kompānijas stāvokli un vērtību. Pēc datu izpētes pircējiem bija radušies jautājumi par informācijas ticamību, uz kuriem atbildes varēja sniegt tikai padziļināta datu un dokumentu izpēte, kā arī inventarizācija, par ko puses arī bija vienojušās, noslēdzot pirkuma līgumu 2012.gada septembrī, paredzot koriģēt iegādājamās kompānijas vērtību.

Pēc darījuma noslēgšanas veikta SIA Plus Punkts aktīvu un saistību pārbaude, kurā konstatēts, ka situācija ir tālu no tās, kas prezentēta pircējam: katastrofāli trūka apgrozāmie līdzekļi, ir sabojātas attiecības ar piegādātājiem, problēmas ar personālu, mārketingu un vairākiem citiem jautājumiem. Faktiski jau tad uzņēmumam bija maksātnespējas pazīmes. Pēc šādas informācijas iegūšanas potenciālajiem pircējiem radās jautājums par SIA Plus Punkts daļu cenas izmaiņām. Likās, ka pārdevējs ir gatavs rast kompromisu.

8.martā tika mainīts juridiskais daļu īpašnieks uz Latvijas SIA Plus Punkts Holding Ltd. No pircēju pārstāvjiem tika izveidota padome. Tika pabeigtas pārrunas ar darījumu finansējošo kredītiestādi AS SEB Banka, tai par labu reģistrēta 2. kārtas ķīla, jo visi aktīvi vēl joprojām bija ieķīlāti SIA Plus Punkts kredītu izsniegušajai AS Swedbank.

Tā kā N.Kočujevskis negribēja piekāpties daļu cenas ziņā un maksājumu nosacījumos, tika panākta alternatīva vienošanās par citiem nosacījumiem, tomēr vairākos jautājumos puses nespēja vienoties. Rezultātā investori izstājās no padomes maija sākumā. Kopš 22.marta SIA Plus Punkts liktenis bija AS Swedbank rokās, kas bija ķīlas turētāja visiem SIA Plus Punkts aktīviem, jo bija iestājies termiņš kredītsaistību izpildei. Arī Greis kā korporatīvais AS Swedbank klients jau aprīlī tika nodota šīs bankas restukturēšanas struktūrvienībai, stāsta F. Ļeonovs.

Maijā SIA Plus Punkts sapulcē puses tika informētas par to, ka neskatoties uz to ka SIA Plus Punkts Holding ir SIA Plus Punkts daļu un otrās hipotēkas turētājs, pilna kontrole par SIA Plus Punkts aktīviem un finanšu līdzekļiem ir visu laiku bijusi AS Swedbank un Ibofa Establishment AG, skaidro F. Ļeonovs.

Jūlijā pircējs veica refinansējumu no SIA Plus Punkts vairākām bankām uz SIA Plus Punkts Holding banku, un samaksāja daļu no maksājumiem saskaņā ar līgumu. 17. jūlijā atkal SIA Plus Punkts padomē tika iecelti pircēja pārstāvji un varēja mēģināt glābt situāciju, saka investora pārstāvis.

Pēc refinansējuma veikšanas tika izsniegtas finanšu garantijas preču piegādātājiem turpmākai preču piegādei un nomāto telpu īpašniekiem par vairāk nekā 500 tūkstošiem eiro, informē pircēja pārstāvis.

Augusta beigās iepriekšējie īpašnieki, apejot likumā noteikto kārtību, pārņēma SIA Plus Punkts daļas, padome tika atbrīvota, valdes locekļi nomainīti pret N. Kočujevska palīgu, Lihtenšteinas uzņēmuma Ibofa Establishment pārstāvi Tatjanu Takčidi. Par šo faktu pircēja pārstāvji un valde uzzinājuši tikai no Lursoft datu bāzes.

SIA Plus Punkts mēneša vidējais apgrozījums veido 1,5 – 1,8 miljonus latu, un pircēja pārstāvji uzdod jautājumu, kur šī nauda palikusi.

Laika posmā no 28. augusta tika pārtraukta konstruktīva komunikācija ar pircēju pārstāvjiem, netika veikti maksājumi piegādātājiem, tabakas piegāde no SIA Greis, darbiniekiem netika maksāta alga. Vienīgo maksājumu piegādātājiem ārpus Greis grupas veica pircēja pārstāvis SIA Preses Serviss par piegādāto presi aptuveni 40 tūkstošu eiro apmērā, nolūkā saglabāt preses piegādes un SIA Plus Punkts darbību.

Visi naudas līdzekļi, kas ir izmaksāti no SIA Plus Punkts banku norēķinu kontiem ir bijuši veikti stingrā saskaņā ar noslēgtajiem darījumiem un SIA Plus Punkts darbības nodrošināšanai. Pēc medijos izskanējušas informācijas par sūdzības iesniegšanu valsts policijai, pircēja pārstāvji norāda, ka ir ar mieru atspēkot pārmetumus.

Dažas dienas pirms maksātnespējas pieteikuma apstiprināšanas, kuru iesniedzis pret SIA Plus Punkts Greis grupā ietilpstošais uzņēmums SIA Upīša centrs, juridiskā adrese pārcelta no SIA Plus Punkts īpašumā esošās ēkas Aviācijas ielā 4, Rīgā uz Ogri, kur Greis grupai pieder vairāki īpašumi un pēc pircēju rīcībā esošās informācijas SIA Plus Punkts nebija parādu SIA Upīša centrs.

Maksātnespēja nozīmē, ka vairāki darbinieki paliks bez algām par nostrādāto laiku un paliks bez darba, skaidro investora pārstāvis. 

Tevi varētu interesēt

Analizējot SIA Plus punkts finanšu rādītājus, konstatēts, ka pēdējo sešu mēnešu...

Uzņēmums SIA Plus Punkts nomainījis savu juridisko adresi, liecina Lursoft dati. Uzņēmuma...

Pamatojoties uz līguma saistību nepildīšanu, vairākos mazumtirdzniecības uzņēmuma SIA...

Preses vairumtirdzniecības un piegādes uzņēmums SIA Preses serviss pārtraucis preses izdevumu piegādes...

Mazumtirdzniecības uzņēmuma Plus punkts veikalos pirms vairākām dienām atkal apturēta e-talonu...

Nepalaid garām

Tiesvedību un to radīto sarežģījumu dēļ Lielupes apkaimē slēgtais restorāns "36.līnija" atsācis...

Ir būtiski runāt par privātās dzīves, interešu un plānu saskaņošanu ar darbu, nevis...

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Pasaules parādi turpina augt, un vairāki finanšu procesu pētnieki brīdina, ka tam...

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Notikušas izmaiņas Rīgas pašvaldībai piederošās AS Rīgas satiksme valdē,...

Šā gada septembrī AS Tallink Grupp pārvadājis 664,9 tūkstošus pasažieru, kas ir...

Picēriju tīkla Pica Lulū īpašniece SIA Later Ltd. mainījusi juridisko adresi un...

Divu gadu garumā ASV Federālais izmeklēšanas birojs (FIB) dzina pēdas interneta vietnes...

Starptautiskās daudznozaru izstādes Design Isle (Dizaina sala) mērķis ir kļūt par starptautisku...

Lielākajai daļai jeb 85% preču un pakalpojumu septembrī pamata cena ir palikusi...

Moodie Report apkopojis lidostas, kurās iespējams visgaršīgāk paēst, iedzert kafiju vai malkot...

Azerbaidžānas kompānija Benkons, kas šovasar par 9,24 miljoniem latu iegādājās bijušo...

Uzsākta SIA ABC King reorganizācija, kuras rezultātā uzņēmums tiks pievienots SIA TKM...

Līdz gada beigām biržās var sarukt naftas un kakao pupiņu cena, bet...