Darba devējiem būs lielākas tiesības 

Atsevišķos gadījumos darba devējam būs tiesības darbinieku atbrīvot no darba ātrāk nekā līdz šim, vienlaikus darbiniekam var nākties atmaksāt darba devēja ieguldīto viņa apmācībā

Māris Ķirsons, 11.8.2017

Avots: freeimages.com

To paredz izsludinātie grozījumi Darba likumā, kuri jaunnedēļ jau stāsies spēkā, taču augusta nogalē Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdē atsāksies diskusijas par virsstundu darba apmaksu, darbinieku atlaišanu un citiem jautājumiem, par kuriem valdībā netika panākta vienošanās starp darba devējiem un darba ņēmējiem.

Vairāki DB aptaujātie uzņēmēji izmaiņas uzskata par vienu soli uz darba devēju un darbinieku attiecību izmaiņām. Bez tam tiek norādīts, ka bieži vien tiekot aizmirsts, ka bez darba devējiem arī darba ņēmējiem nebūs darba un arī algas, bet valstij nodokļu, no kuriem finansēt izglītību, kultūru, veselību un infrastruktūru.

«Tie ir jautājumi, par kuriem dialoga ceļā bija panākts kompromiss, un līdz ar to likumā tiek saglabāts līdzsvars starp darba devēja un darba ņēmēja tiesībām,» izmaiņas komentē LBAS priekšsēdētājs Egils Baldzēns.

Visu rakstu Darba devējiem būs lielākas tiesības lasiet 11. augusta laikrakstā Dienas Bizness.