Citas ziņas

Darba drošība «klibo» arī valsts pārvaldē

Vēsma Lēvalde, 19.05.2010

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Valsts pārvaldes iestādēs, īpaši reģionos, konstatēti pārkāpumi darba vides drošībā.

Tā secinājusi Valsts Darba inspekcija (VDI) pēc 28. aprīlī veiktās preventīvās valsts iestāžu pārbaudes, pievēršot uzmanību darba vides iekšējās uzraudzības veikšanai. VDI pārbaudījusi 51 valsts pārvaldes iestādi. Rīgas reģionā – 20, Latgalē – 14, Kurzemē – 10, Zemgalē – 4 un Vidzemē – 3. Konstatēto nepilnību novēršanai izdoti 23 rīkojumi. «Valsts iestāžu kolektīvu pārbaudīšanu Darba inspekcija veica pirmo reizi, un pārbaužu rezultāti liecina, ka dažās iestādēs ir nepilnības darba vides iekšējā uzraudzībā,» uzsver VDI direktors Arnis Luhse.

Kopumā darba aizsardzības sistēmas iestādēs esot izveidotas un darbojas, tomēr konstatētas arī nepilnības – nav izvērtēti darba vides riski un darbinieki nav informēti par tiem, nav izstrādāts darba aizsardzības pasākumu plāns. Pārkāpumi visbiežāk konstatēti reģionos. Darba inspekcija uzsver, ka lielāka uzmanība darba vides iekšējai uzraudzībai būtu jāpievērš LR Uzņēmumu reģistram, Ceļu satiksmes drošības direkcijai, kā arī virknei izglītības iestāžu Latvijas reģionos.

Kā pozitīvi piemēri attiecībā uz darba vides iekšējo uzraudzību minami LR Valsts kontrole, Satiksmes un Ekonomikas ministrijas.

Komentāri

Pievienot komentāru