Darbiekārtošanas pakalpojumu sniedzējus uzraudzīs daudz bargāk

2011. gada 05. maijs plkst. 12:34
Autors: Sanita Igaune
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Lai aizsargātu darba meklētājus no darbiekārtošanas pakalpojumu sniedzēju negodprātīgas rīcības, tādējādi mazinot cilvēku tirdzniecības un nelegālās nodarbinātības riskus, Labklājības ministrija (LM) plāno uzlabot šādu uzņēmumu kontroli un uzraudzību.

Plānots, ka turpmāk komersants varēs sniegt darbiekārtošanas pakalpojumus Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) izsniegtajā licencē norādītajā valstī vai valstīs. Tas ir nepieciešams, lai informētu darba meklētājus, kurās valstīs komersantam ir tiesības sniegt darbiekārtošanas pakalpojumus, kā arī, lai nepieļautu, ka komersants negodprātīgi izmanto licenci darbiekārtošanas pakalpojumu sniegšanai citās, licencē nenorādītajās, valstīs.

Tāpat paredzēts, ka turpmāk licenci izsniegs tikai komersantam, kuram saskaņā ar normatīvajiem aktiem par personu datu aizsardzību būs reģistrēta personas datu apstrāde.

Lai saņemtu licenci, komersantam iesniegumā būs jānorāda sniedzamā darbiekārtošanas pakalpojuma veids vai veidi atsevišķi katrā valstī, kur komersants vēlas sniegt pakalpojumus. Tas nepieciešams, lai NVA nodrošinātu komersantu pastiprinātu kontroli un uzraudzību, un lai nepieļautu, komersants negodprātīgi izmanto licenci darbiekārtošanas pakalpojumu sniegšanai citās, licencē nenorādītajās, valstīs.

Komersants pēc tam, kad darba meklētājs būs uzsācis strādāt, būs tiesīgs no darba meklētāja saņemt samērīgu maksu tikai par nepieciešamajiem izdevumiem darbiekārtošanas pakalpojuma saņemšanai.

LM izstrādātās izmaiņas Ministru kabineta noteikumos Komersantu – darbiekārtošanas pakalpojumu sniedzēju – licencēšanas un uzraudzības kārtība ceturtdien, 5.maijā, izsludinātas Valsts sekretāru sanāksmē. Tās vēl jāsaskaņo ar ministrijām, sociālajiem partneriem un jāapstiprina valdībā.

NVA 2011.gada pirmajā ceturksnī bija reģistrēti un licenci darbiekārtošanas pakalpojumu sniegšanai saņēmuši 78 komersanti.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām