Nodokļi

Darbinieku ēdināšanu atbrīvos no nodokļiem

Anda Asere, Māris Ķirsons, 21.10.2016

DB 21.oktobra numura vāks

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

No nākamā gada uzņēmumi, kuri ēdinās savus darbiniekus, varēs nemaksāt par šiem tēriņiem iedzīvotāju ienākuma nodokli, piektdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

2017. gada valsts budžeta likumprojektu pavadošo normatīvu paketē vakar izskatīšanai Saeimā tika nodoti grozījumi iedzīvotāju ienākuma nodokļa likumā. Ideja par nodokļu neiekasēšanu no summām, ko atbildīgi darba devēji tērē par savu darbinieku ēdināšanu, nav jauna - par tādas nepieciešamību tiek runāts vairāk nekā 10 gadu. Tomēr Māra Kučinska vadītā valdība to ir paredzējusi iedzīvināt.

Jāņem vērā, ka darbinieku ēdināšanas tēriņu neaplikšana ar nodokļiem nozīmē mazākus ieņēmumus. «Šim pasākumam ir negatīva fiskālā ietekme vairāku miljonu eiro apmērā, tomēr vienlaikus, tas arī ir stimuls darba devējiem būt sociāli atbildīgiem pret darbiniekiem,» situāciju analizēja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola. Pēc Finanšu ministrijas aplēsēm, 2017. gadā šāda atvieglojuma ieviešana samazinās nodokļu ieņēmumus par aptuveni 3,95 milj. eiro, bet 2018. gadā jau 7,87 milj. eiro.

Visu rakstu Darbinieku ēdināšanu atbrīvos no nodokļiem lasiet piektdienas, 21.oktobra laikrakstā Dienas Bizness!

Komentāri

Pievienot komentāru