Darbu sāk centrs cīņai ar hibrīdo apdraudējumu

2017. gada 06. septembris plkst. 15:47
Dalies ar šo rakstu

Helsinkos darbu ir sācis Eiropas Izcilības centrs cīņai ar hibrīdo apdraudējumu. Šobrīd centrā ir pārstāvētas divpadsmit valstis – Apvienotā Karaliste, ASV, Francija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Norvēģija, Polija, Somija, Spānija, Vācija, Zviedrija, informē Latvijas Ārlietu ministrija.

Uzsākot tā darbību, dalībvalstu pārstāvji apsprieda izvirzītos galvenos uzdevumus, turpmāko darba organizāciju un pētniecības virzienus.

Šodien, 6. septembrī, norisinās augsta līmeņa seminārs, kurā piedalās 100 dalībnieki, viņu vidū arī pārstāvji no ES un NATO, kā arī Somijas ārlietu un iekšlietu ministri. Pasākuma laikā tiek prezentēta centra mājaslapa hybridcoe.fi.

Hibrīdais apdraudējums ietver plašu, daudzšķautņainu jautājumu loku, kuru risināšanai ir nepieciešami instrumenti gan nacionālā līmenī, gan sadarbojoties reģionāli, ES un NATO. Centra uzdevums ir veicināt izpratni par hibrīdo apdraudējumu. Paredzams, ka centrs veiks hibrīdā apdraudējuma izpēti un rekomendāciju izstrādi noturības stiprināšanai un cīņai ar hibrīdo apdraudējumu, kā arī attīstīs ekspertu tīklu un īstenos speciālistu apmācību.

Eiropas Izcilības centra oficiālā atklāšana notiks 2. oktobrī.

Dalies ar šo rakstu