Daudzbērnu ģimenes varēs pieteikties papildu elektroenerģijai par starta tarifu

2011. gada 20. aprīlis plkst. 16:28
Autors: Ritvars Bīders
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Daudzbērnu ģimenes, kuru apgādībā ir 3 vai vairāk bērni līdz 18 gadu vecumam, maijā varēs pieteikties AS Latvenergo sniegtajam atbalstam – papildus 2400 kilovatstundām (kWh) par starta tarifu. Šīs mājsaimniecības varēs norēķināties par patērēto elektroenerģiju pēc iepriekšējā tarifa par kopumā 3600 kWh gada ietvaros, skaitot no šā gada 1. aprīļa, informē Latvenergo. Jaunie elektroenerģijas tarifi, kas stājušies spēkā ar 1. aprīli, paredz katrai mājsaimniecībai par pirmajām gada laikā patērētajām 1200 kWh apmaksu pēc starta tarifa (0,0825 Ls/kWh), savukārt, sākot no 1201. kilovatstundas – pēc pamata tarifa (0,1074 Ls/kWh). Tomēr, ņemot vērā to ģimeņu vajadzības, kurās ir vismaz trīs bērni, un tādēļ iespējamo paaugstināto elektroenerģijas patēriņu, AS Latvenergo palielinās šīm ģimenēm piešķiramo kilovatstundu apjomu par pazemināto tarifu par 2400 kWh.

Daudzbērnu ģimeņu atbalstu varēs saņemt tās ģimenes, kuru apgādībā ir 3 vai vairāk bērni līdz 18 gadu vecumam. Atbalsts tiks piešķirts ģimenes mājsaimniecībai un pieteikties uz tā saņemšanu aicinām ģimenes pārstāvi, kam ar Latvenergo noslēgts elektroenerģijas piegādes līgums. Pieteikties 2400 kWh apjomam par starta tarifu no šā gada maija līdz augustam varēs mājaslapā latvenergo.lv vai uzņēmuma klientu apkalpošanas centros.

Lai pārbaudītu daudzbērnu ģimenes statusu, AS Latvenergo izmantos Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes iedzīvotāju reģistra datus par vecākiem, kuru apgādībā ir trīs un vairāk bērnu līdz 18 gadu vecumam. Situācijās, kad dati par daudzbērnu ģimeni var nebūt atrodami reģistrā (piem., vecāki ir šķīrušies, bet pēc tam apprecējušies otrreiz, un katram ir savi bērni, bet visi dzīvo kopā), daudzbērnu ģimenes vecāki tiek aicināti pieteikties atbalstam klātienē – apkalpošanas centros, līdzi ņemot dokumentus, kas apliecina bērnus katram vecākam, un laulības apliecību.