Daugava: Swedbank mēģina pārņemt biznesu

Autors: Db.lv
2011. gada 14. janvāris plkst. 13:16

«Pašlaik ar apšaubāmiem paņēmieniem tiek mēģināts pārņemt biznesu, kas ir pašā veiksmīgākajā attīstības punktā. Ir nevietā bankas argumenti par preču zīmju it kā pretlikumīgu nodošanu citām personām. Zīmols ir mans personiskais intelektuālais īpašums, un tas nekad nav bijis ieķīlāts bankā,» pauž uzņēmuma Daugava valdes priekšsēdētājs Aigars Vaivars.

Jau vēstīts, ka, ņemot vērā virkni ilgstošu un rupju pārkāpumu no parādnieka puses, Swedbank pieņēmusi lēmumu pieprasīt SIA Daudznozaru kompānija Daugava (DK Daugava) atmaksāt bankai aizdevuma līdzekļus. Uzņēmuma saistības pret banku esot aptuveni 1,5 miljoni Ls.

«Jau ilgāku laiku Latvijā norisinās AS Swedbank finanšu terorisms pret Latvijas ražošanas uzņēmumiem. DK Daugava nav vienīgais upuris šīs bankas vērtīgo biznesu sarakstā, jau vairāki uzņēmumi ir novesti līdz maksātnespējai vai ar varu pārņemti. Iespējams, reiderisms ir ierasta prakse Zviedrijas biznesā – noteiktu personu grupu interesēs, taču Latvijā tas ir likuma pārkāpums, par ko pienāktos bankas licences anulēšana. Aicinu Latvijas atbildīgās institūcijas pievērst uzmanību šai bankas patvaļai un pieņemt atbilstošu mērus. Vienlaikus mēs vēlamies aicināt drošības iestādes sekot šai situācijai, lai uzņēmuma pārņemšanā ar varu neciestu darbinieki,» Aigars Vaivars, DK Daugava vadītājs.

Uzņēmumā skaidro, ka tika veikta regulāra kredīta atmaksa līgumā paredzētajā kārtībā, bet pati banka šo maksājumu rezervēja un apzināti nenovirzīja summu kredīta dzēšanai. 

Neizprotams esot arī Zemgales apgabaltiesas lēmums par prasības nodrošināšanu uzņēmuma SIA Piena un maizes nams Daugava aktīviem, kurš ir juridiski pilnīgi nesaistīts uzņēmums ar minētajām kredītsaistībām.

Swedbank jau ir saņēmusi Zemgales apgabaltiesas lēmumu par prasības nodrošināšanu, ar kuru nolemts uzlikt virkni apgrūtinājumu uz DK Daugava un SIA Piena un maizes nams Daugava aktīviem, kā arī apķīlāt saistīto personu naudas līdzekļus un mantu.

Pašlaik zvērināts tiesu izpildītājs veic minētā tiesas lēmuma izpildi.