Daugavpilī veidos 6,3 miljonus vērtu ražotni

2012. gada 05. jūlijs plkst. 13:10
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Daugavpils Lokomotīvju remontu rūpnīcas biznesa plāns saņēmis Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras atbalstu, vēsta d-fakti.lv.

Rūpnīca pretendēja uz Eiropas fondu naudu, kas ir 35% no projektam paredzētajiem 6,3 miljoniem latu. Šī nauda vajadzīga projekta realizēšanai, kurš paredz jaunas ražotnes izveidi. Tajā tiks izgatavotas dzelzceļa ritošā sastāva rezerves daļas. Pateicoties šai ražotnei, šeit varēs izgatavot detaļas, mezglus un gatavo produkciju jebkurai mašīnbūves nozarei.

Drīzumā izsludināsim konkursu ražošanas korpusa celtniecībai, bet aprīkojumu pēc kontraktiem piegādās šīs nozares vadošās firmas, informē Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīca valdes priekšsēdētāja Natālija Petrova. «Tāpat kā iepriekšējā projekta reāli, ņemam kredītu bankā, un ne vēlāk kā nākamā gada otrajā pusē sāksim produkcijas ražošanu. Tai tirgū ir stabils pieprasījums,» viņa komentē. Investīciju rezultātā darbinieku skaitu plānots palielināt par 30 cilvēkiem.

Šobrīd Lokomotīvju remontu rūpnīca ir viena no nedaudzajām Latvijā, kurā strādā vairāk par tūkstoš cilvēkiem, šeit remontē padomju laikā ražotās lokomotīves, ražo tām rezerves daļas. Galvenais pasūtītājs ir Krievija, partneri ir NVS un Baltijas valstis.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām