Daugavpilij piegādās Krievijas pilsētā Ustjkatavā ražotos tramvajus

2014. gada 03. jūlijs plkst. 15:32
Autors: LETA
Dalies ar šo rakstu

Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) finansētajā tramvaju transporta infrastruktūras renovācijas projektā Daugavpilij tiks piegādāti 12 Kirova vārdā nosauktajā Ustjkatavas vagonbūves rūpnīcā Krievijā ražotie četrasu un sešasu tramvaju vagoni.

Kā informēja AS Daugavpils satiksme valdes locekle Sabīne Šņepste, līgumu par tramvaju piegādi Daugavpils satiksme plāno slēgt ar atklātajā tramvaju vagonu iegādes konkursā uzvarējušo Maskavā reģistrēto Krievijas atklāto akcionāru sabiedrību Nacionālā kontraktu korporācija, kas šajā darījumā pilda starpnieka funkcijas.

Kā liecina informācija vietnē Wikipedia, rūpnīca tramvajus ražo kopš 1901.gada. Kopš 2006.gada rūpnīca ražo zemās grīdas tramvajus. Pirmie zemās grīdas tramvaji tika piegādāti izmēģināšanai Maskavā un citās Krievijas pilsētās.

Atklātajam tramvaju vagonu iegādes konkursam tika iesniegti septiņi piedāvājumi. Nacionālās kontraktu korporācijas piedāvājums bijis ar zemāko cenu un atzīts par atbilstošu tehniskās specifikācijas prasībām.

Beidzoties sūdzību iesniegšanas termiņam, AS Daugavpils satiksme ir atļauta līguma slēgšana par astoņu četrasu tramvaja vagonu piegādi un četru sešasu tramvaja vagonu piegādi par 6 496 000 eiro bez PVN.

Atbilstoši līguma nosacījumiem tā izpildes laiks ir astoņi mēneši no līguma noslēgšanas dienas. Pirmā tramvaja vagonu piegāde plānota jau septembrī.

Projekts Daugavpils pilsētas tramvaju transporta infrastruktūras renovācija paredz investēt Daugavpils sabiedriskā transporta attīstībā vairāk nekā 15,65 miljonus eiro, 83,11% no projekta attiecināmajām izmaksām ir ERAF līdzfinansējums.

Minētie līdzekļi paredzēti arī 6,2 kilometrus tramvaju līniju 18.novembra ielā posmā no Vienības līdz Valkas ielai, desmit pārbrauktuvju, 13 pieturvietu un atsevišķu pārveidošanas apakšstaciju rekonstrukcijai.

Projekts paredz arī novērst patlaban pastāvošās problēmas ar kontakttīklu stiprinājumiem pie ēku sienām, kas rada neērtības iedzīvotajiem un ēku īpašniekiem tramvaju līniju zonā. Sliežu ceļa rekonstrukcijas gaitā izmantota bezšuvju sliežu tehnoloģiju, kas ievērojami samazina trokšņu un vibrācijas līmeni.

Projekts Daugavpils pilsētas tramvaju transporta infrastruktūras renovācija tiek īstenots programmas Infrastruktūra un pakalpojumi aktivitātē Publiskais transports ārpus Rīgas.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām