Būvniecība un īpašums

Daugavpils cietoksnī tiks realizēti jauni projekti

Žanete Hāka, 22.03.2016

Foto: Daugavpils novada pašvaldība

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kārtējā Daugavpils cietokšņa saglabāšanas un attīstības padomes sēdē apspriesti projekti, kuru realizācija tiks uzsākta šogad, informē Daugavpils novada pašvaldība.

Padomes sastāvā ietilpst pieminekļu aizsardzības speciālisti, vēsturnieki un novadpētnieki. Viens no pirmajiem jautājumiem, kas tika pārrunāts sēdē, ir obeliska atjaunošana, kurš bija uzstādīts uz aizsargdambja par piemiņu pilsētas nosargāšanai no plūdiem 1841. gadā. Speciālisti uzskata, ka šis piemineklis kļūs par vienu no promenādes, kas tiks uzbūvēta gar Daugavas krastu, ievērojamākajiem objektiem.

Daugavpils cietokšņa pārvaldnieks Jānis Ostrovskis un eksperts projektu jautājumos Artjoms Mahļins pastāstīja par jaunajiem cietokšņa attīstības projektiem. Jau ir gatavs tehniskais projekts pulvera pagraba ēkas rekonstrukcijai. Šeit tiks izvietota izcilā keramiķa Pētera Martinsona pilsētai dāvātā kolekcija. Savukārt Inženierarsenāla ēkā tiks atvērts tehnikas muzejs. Ekspozīcijās tiks iekļauti arī eksponāti no privātkolekcijām un vairāki interesanti automobiļi no Rīgas muzejiem. Ir ideja arī atjaunot vasaras koncertzāli, kur varētu rīkot interesantus pasākumus.

Cietokšņa attīstības padomes locekļi pārrunāja arī dažu cietokšņa būvju likteni, kas atrodas tik sliktā stāvoklī, ka jebkurā mirklī draud sabrukt. Tās var saglabāt, piesaistot līdzekļus no dažādiem fondiem.

Šā gada pirmajos mēnešos tūristu skaits, kas ir apmeklējuši cietoksni, ir pieaudzis par 50%.

Komentāri

Pievienot komentāru