Daugavpils dome vēlas pārdot lidostu

2013. gada 28. marts plkst. 13:46
Autors: Vēsma Lēvalde
Dalies ar šo rakstu

Daugavpils dome nolēmusi sākt SIA Daugavpils lidosta kapitāldaļu novērtēšanu, lai sāktu to atsavināšanu.

Lēmums tiek pamatots ar nepieciešamību piesaistīt lidostas attīstībai privātos investorus, jo valsts atbalsts Nacionālajā attīstības plānā reģionālajām lidostām nav paredzēts, liecina informācija pašvaldības mājaslapā.

Lidostas attīstībā, iegādājoties zemi tās vajadzībām, kā arī izstrādājot lidostas attīstības dokumentāciju ar mērķi piesaistīt stratēģisko investoru, pašvaldība ir iztērējusi vairāk nekā vienu miljonu latu. Tomēr krīzes rezultātā nav izdevies noslēgt līgumu ar spāņu investoru. Iecerēts bijis arī piesaistīt ES līdzekļus, atbilstoši noslēgatajam memorandam ar investoru. Projekts tika atbalstīts pārrobežu programmā, taču investors no sadarbības atteicās un projektu pašvaldība pārstrukturizēja un iesniedza atkārtoti, stāsta Daugavpils Attīstības departamenta vadītāja Daina Krīviņa.

Tomēr no Eiropas Komisijas saņemts atteikums, jo projekts paredzēja vienlaikus ar Daugavpili attīstīt arī Pleskavas lidostu. Taču EK politika neatbalsta ieguldījumus Krievijas federācijā. pašvaldība arī atsaucas uz Valsts Kontroli, kas neiesaka pašvaldībai nodarboties ar uzņēmējdarbību. Līdz ar to pieņemts lēmums par lidostas atsavināšanu privātam partnerim, kas vēlētos lidostu attīstīt.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām