Daugavpils domes priekšsēdētāja: aizbraucēji atgriežas

2011. gada 21. jūlijs plkst. 8:40
Dalies ar šo rakstu

«Protams, arī mūsu novadu skāra lielā aizbraukšanas problēma, taču nu parādās tendence, ka cilvēki atgriežas. Viņi ir labi sagatavoti un ar darba pieredzi, grasās pirkt dzīvokļus par nopelnīto naudu,» intervijā laikrakstam Latvijas Avīze stāsta Daugavpils domes priekšsēdētāja Žanna Kulakova.

Viņa norāda, ka zemās īpašumu cenas ir viena no motivācijām atgriezties. Esot iespēja izdevīgi ieguldīt līdzekļus. «Es nevērtēju pārāk kritiski to, ka jaunieši dodas prom no Latvijas, un, kad pensionāri šķendējas, ka dome neko nedara, lai pārtrauktu aizbraukšanu, atbildu, ka arī padomju laikos šejienieši devās celt BAM vai pelnīt naudu Tjumeņā, bet tad atgriezās, tika pie mitekļa un iesakņojās tēvzemē,» skaidro Daugavpils domes priekšsēdētāja.

Vaicāta, vai krīze ir pārdzīvota arī Daugavpilī, viņa atbildējusi: «Kā optimiste redzu un skaitļi apliecina augšupeju. Arī mūsu budžetu papildinājuši «neplānoti» ienākumi 3,8 milj. latu. Varēsim atļauties šo to vairāk, kaut vai sakārtojot lidostas infrastruktūru, kur tālāk darboties investoriem. Projektu piekrīt turpināt spāņu uzņēmēji, ceram uz labu sadarbību, jo lidosta ir nozīmīga visam Latgales reģionam.»

Kulakova arī akcentē: «Galvenais, lai nenotiktu tālāka nodokļu paaugstināšana, jo jau tagad uzņēmēji apgalvo, ka esošais slogs ir par smagu. Divi no viņiem aizgājuši no Latvijas, pārceldami ražotnes uz Lietuvu un Igauniju, kur acīmredzot noteikumi ir vieglāki. Labas pārmaiņas būtu kurss uz nodokļu pakāpenisku samazināšanu.»

Dalies ar šo rakstu