Bankas

«Dāvana» baņķieriem var budžetu papildināt ar miljoniem

Māris Ķirsons, 03.06.2016

Avots: freeimages.com

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Par iekšējās kontroles sistēmas nepilnībām bankās, tām un to atbildīgajiem darbiniekiem varēs piemērot soda naudu līdz pieciem milj. eiro

To paredz Saeimas akceptētie grozījumi Finanšu un kapitāla tirgus komisijas likumā un Kredītiestāžu likumā, piektdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Izmaiņas arī paredz, ka par darbībām, kuru rezultātā ir pārkāptas normatīvo aktu prasības noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas jomā (tas attiecas uz klienta identifikāciju un izpēti, ziņošanu par aizdomīgiem un neparastiem darījumiem, informācijas sniegšanu Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestam, atturēšanos no darījuma veikšanas un līdzekļu iesaldēšanas, iekšējās kontroles sistēmas izveidi, informācijas glabāšanu un dzēšanu vai normatīvu prasībām attiecībā uz starptautiskajām vai nacionālajām sankcijām, kas nosaka finanšu ierobežojumus), Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) būs tiesīga uzlikt kredītiestādei soda naudu līdz 10% no kopējā gada apgrozījuma saskaņā ar pēdējiem pieejamiem pārskatiem. Ja 10% no kopējā gada apgrozījuma ir mazāk par pieciem milj. eiro, FKTK varēs uzlikt kredītiestādei soda naudu līdz pieciem milj. eiro. Vienlaikus FKTK varēs piemērot naudas sodu līdz piecu milj. eiro apmērā arī bankas atbildīgajai fiziskajai personai.

Visu rakstu «Dāvana» baņķieriem var budžetu papildināt ar miljoniem lasiet 3. jūnija laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru