Dāvis: azartspēles kā baltais balodis lido zilās debesīs

2011. gada 28. janvāris plkst. 8:29
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Slepkavība Jēkabpilī nav pirmais gadījums, tās ir sekas. Atbildība par to ir jāuzņemas Finanšu ministrijai un Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijai, uzskata bijušais Admirāļu kluba īpašnieks Jānis Dāvis.

Viņš norāda, ka azartspēles kā lāpa deg visā Latvijā, bet pēdējo trīs gadu laikā neesot uzlikts neviens papildu nodoklis. Tātad kāds viņus lobējot. Ar azartspēlēm agrāk saistītais biznesmenis norāda, ka pašlaik nedarbojas neviens likums, kas kontrolētu naudas inkasāciju. «Acīmredzot taupības nolūkos spēļu zāles naudu savāc vienā punktā un tikai tad nodod tālāk, jo to var atļauties, – inkasācijas sistēma pie mums nav izstrādāta,» saka J.Dāvis.

J.Dāvis neizprot, kāpēc alkoholam palielina akcīzi, mediķiem, skolotājiem un policistiem samazina algu, bet azartspēles «kā baltais balodis lido zilās debesīs». Piemēram, Latvijā par vienu spēļu automātu mēnesī esot jāmaksā 145 Ls, Igaunijā 200 Ls, bet Austrijā 700 Ls. «Acīmredzot Birnes kundze lobē šo nozari,» norāda J.Dāvis.

Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas (IAUI) Kontroles departamenta direktors Edvīns Priede Neatkarīgajai norāda, ka pašlaik izstrādā jaunu azartspēļu kontroles sistēmu. Tai jābūt gatavai līdz 1. jūlijam. Viņš stāsta, ka inkasācijas likums tagad nav ieviests, jo katra iestāde pati gādā par naudas savākšanu. Agrāk, kad darbojās 1500 azartspēļu vietas, to inkasāciju reglamentēja. Tagad, kad Latvijā darbojas 327 zāles, naudas izņemšana notiek gandrīz katru dienu, tāpēc likums neesot vajadzīgs.

DB jau rakstīja, ka 25.janvārī spēļu zālē Fenikss iegāja pieci bruņoti vīrieši un mēģinājuši to aplaupīt. Spēļu zāles apsargs paspēja nospiest trauksmes pogu un uz notikuma vietu izbrauca Valsts policijas, kā arī apsardzes firmas darbinieki.

Pakaļdzīšanās laikā starp policijas darbiniekiem un uzbrucējiem sākās apšaude, kuras laikā nāvējošas traumas guvis viens policijas darbinieks. Ievainoti tika vēl divi policijas darbinieki, viens no tiem guva smagus ievainojumus.
Policija aizturēja visus piecus uzbrucējus.

Vēlāk atklājās, ka divi no Jēkabpilī notikušās bruņotās laupīšanas aizturētajiem ir specvienības Alfa darbinieki, savukārt vēl divi ir Valsts policijas Tukuma iecirkņa darbinieki, kas iepriekš jau atstādināti no pienākumu pildīšanas cita kriminālprocesa ietvaros.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām