Dažādos kritērijus maksātnespējas pieteikuma iesniegšanai 

Tieslietu ministrijas (TM) izstrādātie grozījumi un papildinājumi jaunajam Maksātnespējas likumam paredz dažādot kritērijus maksātnespējas pieteikuma iesniegšanai.

, 09.2.2010

Priekšlikums paaugstina kritērijus maksātnespējas pieteikuma iesniegšanai pret SIA un akciju sabiedrību. Līdzšinējo nenokārtoto parādsaistību, kuras pārsniedz 1.5 tūkstošus latu, vietā paredzēts, ka juridiskās personas maksātnespējas pieteikumu varēs iesniegt, ja parādsaistību pamatsumma pārsniegs trīs tūkstošus latu.

Pārējiem subjektiem nenokārtoto parādsaistību apmērs pieteikuma iesniegšanai nepārsniegs 1.5 tūkstošus latus. Priekšlikums esot izstrādāts, ievērojot kapitālsabiedrību apgrozības apmērus, salīdzinājumā ar citām juridiskajām personām. Kā arī tas un neļaus maksātnespējas pieteikumu izmantotu kā parādu piedzīšanas instrumentu.

Savukārt attiecībā uz fiziskas personas maksātnespēju, likumā tiek piedāvāts izslēgt iespēju kreditoram iesniegt fiziskās personas maksātnespējas procesa pieteikumu gadījumos, kad trīs mēnešu laikā nav bijis iespējams izpildīt dokumentu par parāda piedziņu no parādnieka. Kā arī, ja bijuši apstākļi, kad izpildu dokumenta pilnīga izpilde nebūs iespējama, jo parādniekam nav mantas, uz kuru varētu vērst piedziņu.

Kā norāda priekšlikumu autori, ievērojot šī brīža ekonomisko situāciju valstī, pastāv iespēja, ka fiziskās personas maksātnespējas pieteikumu var izmantot ļaunprātīgi, tādēļ šādas situācijas pēc iespējas jānovērš.

Kopumā TM speciālisti izstrādājuši vairāk nekā 40 priekšlikumus likumprojekta precizēšanai un papildināšanai. Par daļu no šiem priekšlikumiem citas ministrijas vai organizācijas izteikušas iebildumus, tādēļ valdība aicinās Saeimas atbildīgo komisiju turpināt diskusiju par atsevišķiem priekšlikumiem.

 

 

No šīs sadaļas

Iespējams, tiesiskās aizsardzības procesā valstij nebūs prioritārā kreditora statuss nenomaksāto...

Prokurors par krāpšanu, aptuveni 155 tūkstošu latu apmērā, apsūdzētajam uzņēmējam Genādijam...

Valsts noguldīs Parex bankā 100 milj. Ls, kas tai pietrūkst sindicēto kredītu...

Ministru kabinets atbalstījis lidostas zemes iznomāšanu nacionālajai aviosabiedrībai airBaltic...

Divi vadošie Jaunā laika ministri – finanšu ministrs Einars Repše un ekonomikas...

Valsts ieņēmumu dienests (VID) sācis izmantot jaunu sistēmu, kuras darbības principi pagaidām...

Administratoriem, kuriem nav augstāks juridiskās izglītības, līdz 2016.gada 1.septembra būs tā...

Pēc 46% apjomu kritums pērn, šogad metālapstrādes un mašīnbūves nozarecer uz situācijas...

Prokurori, kuru būs veikuši kādus noziedzīgus nodarījumus, nesaņems izdienas pensijas....

Ekonomikas ministrs Artis Kampars atbalsta PVN samazināšanu viesnīcām un uzskata, ka to...