DB klubs: Jāpieņem miljonu vērti lēmumi 

Latvijā ir nepieciešama visu reģionu attīstība, kas var prasīt nepopulāru lēmumu pieņemšanu gan ES naudas izlietošanā, gan budžeta veidošanā, savukārt Liepājas metalurga pārdošanā radušies šķēršļi.

Sanita Igaune, 2014. gada 27. novembris plkst. 9:17
Tevi varētu interesēt

DB klubā, kas apvieno ietekmīgākos Latvijas uzņēmējus, uz to norādīja Liepājas mērs Uldis Sesks. Pašvaldību budžeta veidošanas jomā ir vajadzīgas pārmaiņas, jo likums Par pašvaldību finanšu izlīdzināšanu tika pieņemts pirms vairākiem gadiem. Šai laikā daudz kas ir mainījies, un nevar būt tā, ka pilsētās vai pašvaldībās, kurās ir attīstīta ražošana, noteicošais kritērijs ir iedzīvotāju ienākuma nodoklis (IIN). Tādējādi pašvaldībās, kas ir netālu no Rīgas, nav daudz darbavietu, bet cilvēki tajās dzīvo, ir deklarējušies, rezultātā to budžets ir lielāks nekā Latvijas lielākajās pilsētās.

U. Sesks uzskata, ka pašvaldību budžetu veidošanā ir jāņem vērā vairāki kritēriji – ne tikai IIN, bet arī ekonomiskā aktivitāte un izaugsme.

DB valdes loceklis Modris Sprudzāns, atklājot DB kluba biedru tikšanos, uzsvēra biznesa attīstības lomu visā Latvijā, tai skaitā Liepājā, lai gan pilsēta cilvēkiem lielākoties saistās ar jūru un rokenrolu. Liepājā ir ļoti būtiski, lai tiktu atjaunota Liepājas metalurga (LM) darbība, neslēpa U. Sesks.

«Mēs ceram, ka LM atsāks darbu jau šogad, tomēr ir radušies šķēršļi, un kā optimistisks termiņš ir minēts decembris, bet apgalvot to nevaru,» teica U. Sesks, atgādinot, ka 20,5 milj. no jaunā LM investora KVV Group ir ieskaitīti darījuma kontā. Uz jautājumu, vai viņam ir pārliecība, ka decembrī LM atsāks darbību, U. Sesks atbildēja: «Es ceru. Tas nav no manis atkarīgs. Ja Liepājas dome būtu tā, kas pārdod LM, mēs rīkotos citādi un ātrāk.»

Tekstilnozare Liepājā ir ļoti nozīmīga – uzreiz aiz metālapstrādes. Pilsētā gadā sašuj 10 miljonus krūšturu, stāstīja U. Sesks. Lai gan daudziem cilvēkiem tekstilnozare saistās ar Laumu, tomēr Liepājā ir aptuveni 60 mazāku un lielāku kompāniju. Jā, šobrīd nav tie labākie laiki Krievijas rubļa svārstību dēļ, taču nozare ir ļoti būtiska, lai gan tajā ir izteikts pelēkais sektors.

Liepājā tiek attīstītas arī citas jomas, piemēram, zivju pārstrāde, un, kā norādīja U. Sesks, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas uzņēmums Kolumbija Ltd., neņemot vērā sankcijas, pirmo pusgadu noslēdzis ar labiem rādītājiem.

Visu rakstu Jāpieņem drosmīgi un nepopulāri lēmumi lasiet ceturtdienas, 27. novembra, laikrakstā Dienas Bizness (4.-5. lpp.)!

Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2014. gada 01. oktobris plkst. 9:45

Kad pēdējo valdību dāsni atalgotās konsultantu firmas Prudentia dibinātājs Jānis Lielcepure un...

2014. gada 30. septembris plkst. 15:29

Otrdien, 30. septembrī, valdība izskatīja informatīvo ziņojumu par Maksātnespējīgās akciju...

2014. gada 23. septembris plkst. 16:25

Valdība otrdien izskatīja jautājumus, kas saistīti ar Maksātnespējīgas AS Liepājas Metalurgs...

2014. gada 22. septembris plkst. 10:10

Holdinga grupas UnitedGroup S.A. īpašnieks Igors Šamis intervijā laikrakstam Diena....

2014. gada 18. septembris plkst. 11:09

Par jaunajiem Liepājas metalurga investoriem atrodamā informācija liek šaubīties gan par lojalitāti...

Nepalaid garām

«Labāk, lai mani noņem no amata, nekā es piekritīšu prettiesiskiem risinājumiem. Tas...

Zaudējums mūsu valstij un Latvijas ekonomikai ir ABLV Bank likvidācija. Tomēr labāka...

Zivju konservu ražotājs SIA Karavela paziņojis par Vācijas zivju produktu ražotāja Larsen...

7,03 miljoni eiro – tāds bijis lielākā Valsts vienotajā datorizētajā zemesgrāmatā pērn...

Šobrīd Latvijas veikalos nav iespējams iegādāties AS Dzintars krēmu Niveja, biznesa portālam...

Kontekstā ar pašlaik aktuālajiem Iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) parādiem sociālajos tīklos...