DB viesojas Huawei «aizliegtajā pilsētā»

2016. gada 28. oktobris plkst. 14:45
Jānis Vēvers, speciāli DB no Šeņdžeņas
Sadaļa: Viedierīces
Dalies ar šo rakstu

Huawei izpētes centrā Šeņdžeņā strādā arī pie tādām lietām, kas būs aktuālas tikai pēc desmit gadiem

Ķīnas dienvidu pilsētā Šeņdžeņā dzīvojamo māju mikrorajona pašā viducī plešas dārzu un dīķīšu ieskauts ēku komplekss. Ārēji mierīgajā, šķietami no pārējās 18 miljonu cilvēku apdzīvotās pilsētas izolētajā teritorijā rosās aptuveni 50 tūkstoši inženieru, izgudrotāju un testētāju, jo šeit atrodas tehnoloģiju giganta Huawei galvenā mītne, kā arī izpētes un attīstības centrs.

Tajā aiz slēgtām durvīm top ķīniešu uzņēmuma inovācijas, uz kurām paraudzīties var vien neliela saujiņa projektiem pietuvināto cilvēku.

Apsolot ievērot noteikumus, «aizliegtajā pilsētā» dodas arī Dienas Bizness. Tā absolūti neatgādina mītiem apvītās ķīniešu ražotnes, kurās darbinieki strādā visu diennakti un turpat arī nakšņo. Patiesībā darba apstākļus un sakārtoto dienas ritējumu varētu apskaust pat daudzu Eiropas un ASV uzņēmumu darbinieki, piemēram, darbinieku pusdienas par diviem eiro dienā un iespēju īrēt nelielu dzīvokli turpat uzņēmuma teritorijā par 100 eiro mēnesī, mēnešalgā pat tikko no augstskolas atnākušajiem darbiniekiem saņemot vienu līdz divus tūkstošus eiro.

Visu rakstu Zaļais parks, kurā dzimst tehnoloģiskās inovācijas lasiet 28. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām