De facto: Pastāvēja iespēja, ka Melngalis aiziet no Parex prezidenta amata

2010. gada 25. aprīlis plkst. 21:25
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

LTV raidījuma De facto rīcībā nonākusi neoficiāla informācija, ka Parex bankas padomes martā piedāvātais atalgojuma samazinājums un jaunais darba līgums bankas prezidenta Nilam Melngailim nav šķitis pievilcīgs. Un līdz pat šai nedēļai pastāvēja iespēja, ka Melngailis savas attiecības ar banku patrauc un no maija vairs nav bankas prezidents.

Melngailim, kā arī citiem bankas vadības pārstāvjiem, jau martā esot piedāvāts jauns darba līgums un ar atpakaļejošu datumu – no 1.janvāra - samazināta alga par 30%. «Tas nozīmē, ka Melngailis iepriekšējo 12 tūkstošu latu vietā tagad saņems 8400 latus pirms nodokļiem un atmaksās daļu no gada sākumā saņemtās lielākās algas,» norādīja raidījuma veidotāji.

Parex bankas padomes loceklis Juris Vaskāns atzinis, ka šobrīd vienošanās ir panākta un Melngailis darbu bankā turpinās. Tomēr De facto rīcībā esot neoficiāla informācija, ka jaunos darba līgumus, ko padome vadībai iedeva marta beigās, neviens vēl nav parakstījis – arī Melngailis. Galvenos iebildumus esot radījusi nevis algas samazināšana, bet gan jaunā līguma nosacījumi, kas esot visai drakoniski un neparedz tik lielas kompensācijas jeb «zelta izpletņus» kā agrāk.

«Tomēr, visticamāk, ka pusotru mēnesi ilgā neskaidrība – bankas vadība paliek vai iet projām - nākamnedēļ atrisināsies ar līguma parakstīšanu un Melngailis paliks bankas prezidenta amatā līdz bankas sadalīšanai,» piebilda De facto.

 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām