Decembrī lētāka arī dzīvokļu īre

2011. gada 10. janvāris plkst. 17:46
Dalies ar šo rakstu

2010. gada nogalē nedaudz ir samazinājusies ne vien sērijveida dzīvokļu vidējā cena, bet arī īres cena, rēķina Balsts.

Sērijveida dzīvokļu segmentā cenas samazinājušās vidēji par 1,5%, īres segmentā līdz pat 10%.

Pēc Balsta aprēķiniem, vidējā cena sērijveida dzīvokļiem Rīgā pašlaik ir 645 eiro/m2. Tas ir nedaudz augstāk nekā nosauc citi tirgus dalībnieki (Latio – 579 eiro/m2, Arco Real Estate – 609 eiro/m2).

Tikmēr Rīgas centrā dzīvokļu cena ir robežās ap 1000 – 1150 eiro/m2 atkarībā no dzīvokļa stāvokļa un atrašanās vietas. Lielākoties klientu interesē 2 – 3 istabu dzīvokļi.

Dzīvokļu tirgū ir mazāks piedāvājumu skaits, klientu aktivitāte decembrī bija sarukusi, salīdzinot ar novembri, raksturoja Balsta vadītājs Aigars Zariņš.

Arī īres tirgū, salīdzinot ar novembra mēnesi, vērojams cenu kritums vidēji par 1,5%, ko kompānija skaidro ar svārstīgo klientu aktivitāti. Par 10% tā samazinājusies Vecrīgā – autostāvvietu trūkuma dēļ, pieļauj Balsts. Decembra mēnesī bijusi lielāka interese par īstermiņa īri, kā arī par kvalitatīviem dzīvokļiem Klusajā centrā.

Komercobjektu segmentā vispieprasītākās ir kafejnīcu, restorānu un veikalu telpas Rīgas centrā un Vecrīgā platībā no 50 līdz 100 m2. Nomas maksa šādām telpām bijusi 10 – 17 eiro/m2 atkarībā no telpu stāvokļa un atrašanās vietas. Mikrorajonos un Pierīgā fiksēta kompāniju interese par noliktavu un ražošanu telpām ar apkuri, kuru cena ir no 1,5 līdz 3 eiro/m2.

Balsts ziņo, ka bija audzis pieprasījums pēc zemes gabaliem komercapbūvei Rīgas rajonā. Uzņēmēji labāk izvēlas iegādāties zemi un paši būvēt, nevis pirkt gatavus ražošanas kompleksus, saka Aigars Zariņš.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām