Decembrī pierimusi īres tirgus aktivitāte

2011. gada 04. janvāris plkst. 18:05
Dalies ar šo rakstu

Rīgas centrs īres tirgū ir cieņā: klusajā centrā vairāk «bāzējas» ārvalstnieki, bet vietējie var atļauties t.s. centra perifēriju, izriet no Ober Haus Real Estate pārskata.

Kopumā 2010. gada nogale dzīvokļu īres tirgū nav izcēlusies ar pārlieku aktivitāti – decembrī tā bijusi vidēja, informē kompānija. Pēc tās sniegtajām ziņām, centrā pieprasītākais rajons ir klusais centrs, ko iecienījuši ārvalstnieki. Pieprasījumu pēc īres dzīvokļiem Vecrīgā tāpat veido ārvalstu pārstāvji, taču tur tie meklē dzīvokli īstermiņa īrei. Vietējie iedzīvotāji pārsvarā izvēlas tālo centru, jo tur īres cenas ir salīdzinoši zemākas nekā aktīvajā centrā.

Lielāks dzīvokļu pieprasījums centrā ir pēc labiekārtotiem, mēbelētiem vienas līdz trīs istabu lieliem dzīvokļiem.

Uzņēmums ziņo, ka īres cenas jauno projektu dzīvokļiem centrā ir 400 – 450 eiro/mēnesī par vienistabas dzīvokļiem, 450 – 500 eiro/mēnesī par divistabu dzīvokļiem un 600 – 700 eiro/mēnesī par trīsistabu dzīvokļiem.

Savukārt īres cenas par ekskluzīviem, mēbelētiem vienistabas dzīvokļiem ir 450 – 500 eiro/mēnesī, 600 – 700 eiro/mēnesī par divistabu dzīvokļiem un 800 – 900 eiro/mēnesī trīsistabu dzīvokļiem.

Db.lv jau ziņoja, ka savukārt sērijveida dzīvokļu īres cena Rīgā 2010. gada rudenī, pēc Rent in Riga datiem, bija ap 100 latiem/mēnesī vienistabas dzīvokļiem un ap 140 latiem divistabu dzīvokļiem.

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām