Degvielas cena turpinās pieaugt

2009. gada 03. jūnijs plkst. 9:22

Pēdējo piecu mēnešu laikā benzīns sadārdzinājies par trešdaļu, bet prognozējamā naftas cenu kāpuma dēļ degviela, visticamāk, kļūs vēl dārgāka.

Gan akcīzes nodokļa likmes paaugstinājuma, gan naftas cenu kāpuma dēļ 95. E markas benzīns kopš gada sākuma pieaudzis no 53 uz 70 santīmiem litrā, raksta Neatkarīgā. Degvielas cenu nākotnē gan aptaujātie Latvijas degvielas tirgotāji prognozē piesardzīgi, norādot, ka cenu ietekmē daudzi ārēji faktori, piebilstot, ka visbiežāk naftas produktu iepirkuma cena aug negaidīti un pēkšņi, neskatoties uz ekspertu nemitīgu situācijas analizēšanu.

Šī gada pirmajos trijos mēnešos mazumtirdzniecībā pārdots par 15 % degvielas mazāk nekā pērn šajā pašā periodā, bet akcīzes nodokļi iekasēti par 1% vairāk, kas skaidrojams ar akcīzes likmes kāpumu.
Latvijā 95. markas benzīns starp 27 Eiropas Savienības valstīm maksā nedaudz zem vidējā, bet analītiķi prognozē, ka tuvākajā laikā naftas cena pasaules tirgū sasniegs 70 dolārus par barelu, kas nozīmē, ka arī degviela, visticamāk, drīzumā maksās vēl dārgāk.