Transports un loģistika

Degvielas cenas «iekož» arī Ryanair

Jānis Rancāns, 30.07.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Īrijas zemo cenu aviokompānija Ryanair biznesa gada pirmajā ceturksnī, kas noslēdzās jūnijā, strādājusi ar 99 miljonus lielu peļņu – par 29% mazāk nekā tādā pašā laika posmā pirms gada.

Peļņas kritumu Ryanair skaidro ar «ievērojami augstākajām degvielas cenām», vēsta BBC. Lidsabiedrība jau iepriekš brīdināja, ka augstā degvielas cena ietekmēs tās peļņu.

Tikmēr Ryanair ieņēmumi auguši par 11% un sasnieguši 1,28 miljardus eiro. Apgrozījuma kāpumu lidsabiedrība skaidro ar pieaugušu pārvadāto pasažieru skaitu un augstāku vidējo biļetes cenu.

Ziemas lidojumu sezonas laikā Ryanair iecerējusi pārtraukt lidojumus ar 80 no tās 270 lidmašīnām. «Augstās naftas cenas nozīmē, ka nav jēgas izmantot šos gaisa kuģus,» sacīja lidsabiedrības finanšu direktors Hovards Milars (Howard Millar).

Laika posmā no aprīļa līdz jūnijam Ryanair pārvadājusi 22,5 miljonus pasažieru, kas ir par sešiem procentiem vairāk nekā pirms gada.

Jau vēstīts, ka, salīdzinot ar aizvadītā gada vasaru, Ryanair šogad no Rīgas lidostas veiks par 21 lidojumu nedēļā mazāk. Igaunijā lidojumu skaits sarucis par sešiem, bet Lietuvā, kur Ryanair ir lielākais gaisa pārvadātājs ar 43% tirgus daļu, lidojumu skaits pieaugs par septiņiem nedēļā.

Pēc šiem datiem sanāk, ka Latvija ir Ryanair ceturtais straujāk krītošais tirgus uzreiz aiz Marokas (37 lidojumi mazāk), Īrijas (par 31 lidojumu mazāk) un Apvienotās Karalistes (25 lidojumi mazāk). Lielākais lidojumu skaita pieaugums ir Spānijā – 167, Ungārijā – 141 un Itālijā – 113 lidojumi.

Komentāri

Pievienot komentāru