Tirdzniecība un pakalpojumi

Degvielas tirgotāji: Benzīna cena tiek mainīta atbilstoši naftas cenu izmaiņām

Žanete Hāka, 24.02.2015

Statoil Fuel & Retail Latvia Degvielas kategorijas vadītājs Armands Žubulis

Kopš janvāra sākuma degvielas produktu cenas pasaules biržās ir pieaugušas attiecīgi par 20% benzīnam un par 12% dīzeļdegvielai. Ņemot vērā degvielas cenu tendences pasaules biržās, ir mainījušās arī degvielas mazumtirdzniecības cenas, pieaugot attiecīgi par 3% jeb 3 centiem benzīnam un par 2% jeb 2 centiem dīzeļdegvielai, salīdzinot ar gada sākumu. Tomēr degvielas cenas pasaules biržās pieaug straujāk nekā degvielas cenas mazumtirdzniecībā, kas saistīts ar sīvo konkurenci starp degvielas mazumtirgotājiem. Nafta un naftas produkti (tajā skaitā, benzīns un dīzeļdegviela) biržās tiek kotēti atsevišķi, līdz ar to degvielas cenu izmaiņas mazumtirdzniecībā primāri ir saistītas nevis ar izmaiņām naftas cenās, bet naftas produktu cenās. Šobrīd vidējā 95. benzīna cena Statoil degvielas uzpildes stacijās ir 1,124 EUR/l, bet dīzeļdegvielas cena 1,114 EUR/l.

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Tevi varētu interesēt

Dalies ar šo rakstu

Pēdējā laikā, palielinoties naftas cenām pasaulē, augušas arī degvielas cenas Latvijā, tomēr, ja tās samazināsies, benzīns atkal kļūs lētāks, norāda degvielas tirgotāji.

Viņi uzsver, ka cenas tiek koriģētas atbilstoši naftas cenu izmaiņām pasaules biržās. Šajā gadā benzīna un dīzeļdegvielas cenas paaugstinātas par dažiem centiem.

Sīkākus degvielas tirgotāju komentārus par pašreizējo situāciju degvielas tirgū un prognozes nākotnei iespējams izlasīt galerijā augstāk.

Komentāri

Pievienot komentāru