Dellam sava loģika

2015. gada 14. oktobris plkst. 8:28
Autors: Didzis Meļķis
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Vēsturē lielākais darījums informācijas un komunikācijas tehnoloģiju industrijā iet pret straumi, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Pēc pāris gadu rosīšanās savā nu jau atkal privātajā kompānijā viens no IKT industrijas grandiem Maikls Dells parādījies uz skatuves ar vērienīgu darījumu, pievienojot viņa vārdu nesošajam personālo datoru (PC) ražotājam Dell vadošo datu glabāšanas kompāniju EMC. Pārpirkuma darījuma vērtība būs 67 mljrd. USD, kas ir visu laiku lielākā šāda veida darījuma summa.

No aizkulisēm

Pirms trijām desmitgadēm Teksasas universitātes kopmītnēs M. Dells sāka savu datortehnikas biznesu, kas viņu 90. gados padarīja par vienu no ietekmīgākajiem šīs industrijas globālajiem spēlētājiem, un vienubrīd M. Dells bija arī tādā situācijā, lai dotu tēvišķus padomus citai šīs jomas leģendai Stīvam Džobsam. Tagad viņš atkal ir iznācis nosacīti no aizkulisēm, kopš pāris gadus Dell ir privāti savam dibinātājam piederoša kompānija, kas publikas priekšā ar sīkām atskaitēm negozējas.

Kopš kompānijas aiziešanas no biržas 2013. gadā M. Dells ir varējis darīt to, ko uzskatījis par nepieciešamu bez akcionāru ziņkārības un spiediena, lai savu lolojumu nostādītu atkal uz kājām jaunajos konkurences apstākļos, un jādomā, ka EMC darījums ir tā vainagojums un jaunas Dell stratēģijas pieteikums. Aģentūra Bloomberg raksta, ka šajos gados viņš ir vēl pamatīgāk ieguldījis sava biznesa pamatproduktos – PC un serveros, kā arī ilgtermiņa plānos par mākoņskaitļošanu.

Šā gada februārī kredītreitingu aģentūra Moody’s paaugstināja Dell reitingu, sakot, ka kompānija ir spējusi segt savas saistības raitāk, nekā bija paredzams. Tika arī izteikta prognoze par mērenu, viencipara skaitlī mērāmu izaugsmi šogad Dell PC un korporatīvo klientu biznesā. Pirms pāris gadiem M. Dells ar privātā kapitāla kompānijas Silver Lake palīdzību aizņēmās 25 mljrd. USD savas kompānijas izpirkšanai no biržas. Acīmredzot jau esošās labās iestrādes kapitāla sagādāšanā tiek liktas arī šoreiz, un Silver Lake M. Dellam nāk talkā arī ar EMC darījumam nepieciešamo miljardu sagādāšanu.

Visu rakstu Dellam sava loģika lasiet 14. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu