Delna: KNAB pārraugiem N.Vilnīša patvaļa nekavējoties jāaptur

2011. gada 13. maijs plkst. 17:52
Autors: Db.lv
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

«Šodienas notikumi KNAB saistībā ar Alvja Vilka atlaišanu skaidri parāda, ka katra diena, ko amatā pavada Normunds Vilnītis, kaitē gan KNAB, gan visu valsts pārvaldes institūciju reputācijai,» teikts Delnas paziņojumā presei.

Šāds paziņojums sekoja pēc tam, kad KNAB priekšnieks Normunds pēc disciplinārlietas izskatīšanas no amata atbrīvojis KNAB priekšnieka vietnieku Alvi Vilku.

Delna uzskata par nepieņemamu N.Vilnīša rīcību, no amata atbrīvojot pieredzējušo A.Vilku laikā, kad paša N.Vilnīša atbilstība amatam ir nopietni apšaubīta un viņa atlaišanas nepieciešamību vērtē komisija.

«Situācijā, kad N.Vilnītis turpina, iespējams, prettiesiskas darbības, Ministru prezidentam V.Dombrovskim, valsts prezidentam V.Zatleram un Saeimas deputātiem ir jāizmanto visi to rīcībā esošie likumīgie instrumenti, lai apturētu patvaļu. Jāatjauno sabiedrības uzticība ne tikai KNAB, bet arī pašiem politiķiem», komentē Delnas padomes priekšsēdētāja Inese Voika.

«Mēs nevaram gaidīt, kad darbu pabeigs Ģenerālprokurora vadītā komisija, kas vērtē N.Vilnīša atbilstību ieņemamajam amatam, jo KNAB kļūst vājāks ar katru dienu», saka I.Voika.

Ņemot vērā situācijas nopietnību, Delna apsver iespēju rīkot protesta akciju pret politiķu bezdarbību KNAB jautājumā.

Dalies ar šo rakstu