Citas ziņas

Denacionalizēto māju īrnieku pabalstus plāno 17 miljonu eiro apmērā

Gunta Kursiša, 23.01.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Nākamgad denacionalizēto mājokļu dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalstiem būtu nepieciešami 17 miljoni eiro, informējuši Rīgas domes pārstāvji.

Rīgas pašvaldība norāda, ka 50% jeb 8,5 miljonus eiro pabalstos būs jānodrošina valstij, jo tā tas ir noteikts normatīvajos aktos. «Tā kā valsts jau kopš 2009. gada nav spējusi atrast līdzfinansējumu šī pabalsta izmaksai, dzīvokļu rindā esošie denacionalizēto namu dzīvokļu īrnieki nevar atrisināt savas mājokļa problēmas, izmantojot šo palīdzības veidu,» teikts Rīgas domes paziņojumā.

Šā gada 1. janvārī bija reģistrēta 791 ģimene vai persona no denacionalizētām mājām, kas vēlas saņemt dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalstu.

Uz šo pabalstu var pretendēt tās ģimenes vai personas, kuras dzīvo denacionalizētajās vai likumīgajiem īpašniekiem atdotajās mājās un ir lietojušas tajās dzīvojamo telpu līdz īpašuma tiesību atjaunošanai. Pabalstam var pienākties tad, ja ienākumi viena cilvēka ģimenē nepārsniedz 370 eiro mēnesī, bet ģimenē, kurā ir divi vai vairāki cilvēki, ienākumi vienam cilvēkam nepārsniedz 300 eiro mēnesī.