Depozītsistēma atkal sarunu krustugunīs

2012. gada 27. janvāris plkst. 16:45
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) atsāk diskusiju par depozīta sistēmas ieviešanu dzērienu iepakojumam.

30.janvārī plānots klātienē pārrunāt obligātās depozīta sistēmas ieviešanas koncepciju atkārtoti lietojamam un vienreiz lietojamam dzērienu iepakojumam, kā arī iespējamo šīs sistēmas ieviešanas termiņu – 2015.gada 1.janvāri. Šobrīd VARAM izvērtējusi saņemtos priekšlikumus no Latvijas Alus darītāju asociācijas, Latvijas Alus darītāju savienības, Latvijas Bezalkoholisko dzērienu uzņēmēju asociācijas un Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas par dzērienu iepakojuma savākšanu un atkārtoti precizējusi iepriekš izstrādāto koncepcijas projektu, informē ministrija. 

Sagatavotais koncepcijas projekts paredz četrus variantus: vienu – depozīta sistēmu piemērot tikai atkārtoti lietojamam dzērienu iepakojumam no stikla, otru – to piemērot vienreiz lietojamam un atkārtoti lietojamam iepakojumam pakāpeniski (ar gada starpību), trešais variants – to ieviest vienlaicīgi abiem iepakojumu veidiem un ceturtais – atlikt ieviešanu un atgriezties pie tās izvērtēšanas pēc gada vai diviem, vienlaikus mainot izlietotā iepakojuma reģenerācijas normas. Depozīta sistēmas nepieciešamību apliecinājuši arī statistikas dati par Lielās talkas laikā savākto atkritumu daudzumu, tā VARAM.

Visas Latvijas sakopšanas talkās ap 80% pēc apjoma no visiem to laikā savāktajiem atkritumiem ir stikla un PET pudeles, kā arī skārdenes. Ieviešot depozīta sistēmu, pakāpeniski tiks novērsta šādu atkritumu nonākšana mežos, ūdenstilpju tuvumā, ceļmalās un citās atkritumiem neatbilstošās vietās. Plānots, ka diskusijā piedalīsies vairāku ministriju pārstāvji, Latvijas Atkritumu saimniecības uzņēmumu asociācija, Latvijas Pašvaldību savienība, uzņēmēji, kā arī vides sakopšanas pasākumu organizatori. Depozīta sistēmas ieviešana dzērienu iepakojumam iekļauta jaunajā Valdības rīcības plāna projektā, ko plānots apstiprināt šā gada 31.janvāra Ministru kabineta sēdē.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām