Deputātam Parādniekam par kredītu mēnesī jāatdod 3000 eiro

2011. gada 15. aprīlis plkst. 8:44
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

«Naudu esmu ņēmis pret ķīlu, savu nekustamo īpašumu Brīvības ielā 173, kas ir vismaz pusotru reizi vērtīgāks nekā aizdevums. Nauda ir ieguldīta gan uzņēmumā, kuru vadīju, gan lielākā summa sievas nekustamajā īpašumā Raunas ielā, kur esmu izveidojis bērnudārzu,» tā Saeimas deputāts Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK) laikrakstam Diena skaidrojis savu parādsaistību izcelsmi.

Viņa kopējās parādsaistības, pārrēķinot latos, ir aptuveni 621 000 latu, bet izsniegtie aizdevumi - 544 000. Deputāts Dienai atzinis, ka kredīta atmaksai viņam palikuši vēl aptuveni 23 gadi un mēneša maksājums esot aptuveni 3000 eiro.

Ar Saeimas deputāta mēnešalgu - 1417 latiem bruto - šāda maksājuma segšanai nepietiek, bet naudas uzkrājumos politiķis deklarējis tikai 3000 latu. I. Parādnieks gan norādījis, ka kredītu nomaksāt esot spējīgs: «Ja man būtu vienkārši aizņēmums un nebūtu aizdevumu, protams, nevarētu. Bet ir tā, ka gan uzņēmums, gan bērnudārzs ienes naudu, no kuras arī maksāju - tā jau bija rēķināts. Nekādu problēmu šajā ziņā nav.»