Deputāts pauž sašutumu par Jelgavas budžetu

2011. gada 25. janvāris plkst. 18:32
Autors: Mārtiņš Apinis
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Lai gan ekonomiskās krīzes apstākļos tapuši jau vairāki Jelgavas gada budžeti, pilsētas domes politiskā elite joprojām nav iemācījusies sadalīt naudu atbilstoši ekonomiskajai situācijai pašvaldībā un visā valstī kopumā, uzskata Jelgavas domes deputāts Dainis Liepiņš.

«Manuprāt, 2011.gadā plānotos ieņēmumus 29 miljonu latu apjomā var iztērēt lietderīgāk, krietni samazinot izdevumus tādām pašvaldības aģentūrām kā Jelgavas Reģionālais tūrisma centrs, SIA Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde, Jelgavas autobusu parks un citas, jo tās piedāvā dažādus maksas pakalpojumus iedzīvotājiem. Tā vietā, lai dzīvotu tikai no tā, ko iedod Jelgavas pašvaldība, visās šajās iestādēs varētu sākt domāt, kā savu darbu efektivizēt un optimizēt,» sašutumu pauž deputāts.

Jelgavas Domes Finanšu komitejā 19.janvārī skatītais 2011.gada budžeta projekts paredz, ka SIA Jelgavas Nekustamo īpašumu pārvalde plānots piešķirt dotāciju 144 tūkstošu latu apjomā. Kā liecina iestādes mājaslapā ievietotā informācija, pārvalde apsaimnieko 435 dzīvojamās ēkas ar aptuveni 14500 dzīvokļiem, ar tarifu aptuveni 17 santīmi par kvadrātmetru.

«Ja pieņemam, ka vidēji dzīvoklim apsaimniekošanas maksa ir no deviņiem līdz 11 latiem mēnesī, tad Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde no iedzīvotājiem iekasē aptuveni 130 500 līdz 159 500 latiem mēnesī. Iespējams, ja pārvalde savu darbu efektivizētu, šos 144 tūkstošus latu varētu novirzīt citiem mērķiem, kas esošajā situācijā būtu daudz lietderīgāk,» uzskata J. Liepiņš.

Deputāts savu sašutumu pauž arī par Jelgavas Reģionālā tūrisma centra tēriņiem. «Līdzīgi kā pašvaldības aģentūra Zemgales Info, kas izdod avīzi Jelgavas Vēstnesis, arī tūrisma centrs būtu ja ne likvidējams, tad vismaz to tēriņi ierobežojami līdz saprātīgam un ekonomiskajai situācijai atbilstošam līmenim, jo 218 000 latu, kas paredzēti Zemgales Info uzturēšanai 2011.gadā šajos ekonomiskajos apstākļos ir vairāk nekā izšķērdība, saka D. Liepiņš.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām