Deutsche Bank: Kriptovalūtu investori riskē zaudēt visu

2018. gada 29. janvāris plkst. 17:04
Autors: Dienas Bizness
Sadaļa: Investors
Dalies ar šo rakstu

Deutsche Bank AG Wealth Management patlaban neiesaka investēt kriptovalūtās, norāda bankas investīciju eksperts Markus Millers.

Intervijā Bloomberg News viņš sacījis, ka pie potenciālajiem riskiem var minēt augstās svārstības, potenciālo cenu manipulāciju un datu pazaudēšanu vai zādzības.

«Mēs neiesakām šīs investīcijas, ja nu vienīgi investoriem, kuri spekulē,» viņš uzsver. «Pastāv reāls risks visu zaudēt.» Saskaņā ar Millera teikto, nesenais cenas pieaugums atspoguļo ilūzijas un gaidas, ko veicina pašreizējā tirgus situācija. Patlaban ir grūti atrast augsta ienesīguma investīcijas citās aktīvu klasēs, piemēram, fiksētā ienākuma vērtspapīros, viņš teicis.

Nesenais cenas pieaugums atspoguļo ilūzijas un gaidas, ko veicina pašreizējā tirgus situācija.

Millers gan nav vienīgais, kurš brīdina par iespēju zaudēt ieguldījumus, kas investēti kriptovalūtās, vairāki starptautiskie baņķieri un centrālo banku pārstāvji jau iepriekš izteikuši bažas par šo risku.

Viņš uzsver, ka, lai nostabilizētu kriptovalūtas kā aktīvu klasi nākotnē, ir nepieciešama šī segmenta uzraudzība, drošība un caurspīdīgums, piemēram, oficiālas tirdzniecības platformas. Pašreiz daudzi svarīgi aspekti, piemēram, atbildība un dokumentācija, ir neskaidrā statusā, līdz ar to šobrīd esam tirgus pašā sākuma posmā, viņš piebildis.

Kādas ir Tavas domas? Piedalies Dienas Biznesa diskusijā:

Vai kriptovalūtām ir nākotne?

Dalies ar šo rakstu