Devītā daļa budžeta – Rīgas satiksmes kabatā

2015. gada 29. janvāris plkst. 8:08
Autors: Lāsma Vaivare
Dalies ar šo rakstu

Nepiepildās ieceres šogad Rīgā iztikt bez budžeta deficīta – plānotie izdevumi par 55,6 milj. eiro pārsniegs ieņēmumus, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Nav pamata teikt, ka gada laikā vajadzēs vairāk naudas Rīgas satiksmes dotācijai, saka Rīgas domes Finanšu departamenta vadītāja Ilga Tiknuse. Pašvaldība savus aprēķinus par nepieciešamo summu balstījusi pieņēmumos, ka dotācija nepieciešama zaudējumu segšanai 10,5 mēnešiem gadā (plānots, ka paaugstinātais tarifs 1,15 eiro apmērā spēkā stājas 1. februārī, taču vēl līdz 2. martam varēs braukt ar biļetēm, kas iegādātas līdz šī mēneša beigām). Pieņemts arī, ka nemainīsies ar braukšanas maksas atlaidēm pārvadāto skaits, jo taču samazināsies par pilnu maksu braucošo skaits, vienlaikus vairāk cilvēku pirks mēneša biļetes. No Rīgas domes Rīgas satiksme šogad saņems 88,6 milj. eiro, no valsts – gandrīz 5,2 milj. eiro, līdz ar to kopējā dotācija pasažieru pārvadājumiem galvaspilsētā šogad būs 93,8 milj. eiro. Tas ir mazāk nekā pērn, kad kopējā plānotā dotācija sasniedza 101,2 milj. eiro. Valsts daļa tajā bija tāda pati kā šogad – 5,2 milj. eiro. Jāņem gan vērā, ka pie šādas summas tika nonākts, gada laikā divreiz grozot pilsētas budžetu, jo sākotnēji dotācijai bija paredzēti 85,8 milj. eiro.

Opozīcija netic

Par to, ka gada laikā nevajadzēs vairāk finanšu, gan nav pārliecināti opozīcijā esošie deputāti, kas 2015. gada Rīgas budžeta pieņemšanu neatbalstīja.

Visu rakstu Devītā daļa budžeta – Rīgas satiksmes kabatā lasiet 29. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu