DHL plāno 20% pieaugumu


2013. gada 20. maijs plkst. 8:15
Dalies ar šo rakstu

Sauszemes pārvadājumu veikšanai 
DHL Freight Latvija iegādājas 11 Krone puspiekabes.

DHL, kas Latvijā vairāk pazīstams kā kurjerpasts, nodarbojas arī ar sauszemes pilno un salikto kravu pārvadājumiem. Plānojot šogad turpmāko attīstību, DHL Latvia ir noslēdzis sadarbības līgumu ar puspiekabju ražotāju Krone par puspiekabju piegādi, DB stāsta DHL Freight Latvija vadītājs Kaspars Dāvids. Papildinot esošo autoparku, kompānija šogad plāno palielināt pārvadājumu apjomu par 20%, salīdzinot ar 2012. gada rādītājiem.


Tā kā ir pieprasījuma pieaugums pēc pārvadājumiem, šis ir tikai pirmais solis tālākā attīstībā, saka K. Dāvids. Esošajiem klientiem kravu apjomi aug, tāpat parādās arī jauni klienti un pārvadājumu virzieni. Jaunās puspiekabes tiks izmantotas eksporta un importa pārvadājumos, tostarp uz Eiropu un Skandināviju. Tā kā DHL pārvadājumu apjoms virzienā uz Krieviju joprojām ir salīdzinoši neliels, tad kompānija šogad vairāk fokusēsies arī uz austrumu tirgu, jo rietumos savukārt ir zināma pārvadājumu apjoma stagnācija.

Vaicāts, vai tirgū ir pieprasījums pēc ro-ro prāmja Zviedrijas – Rīgas virzienā, viņš atbild, ka lielāka kapacitāte tur ir nepieciešama, jo, jau šobrīd reizēm uz prāmja trūkst vietas. Pārvadājumu Skandināvijas virzienā gan tiek veikti arī caur Ventspili, Tallinu un Somiju. Pārvadāts tiek viss, tostarp sadzīves preces un tehnika. Viens no klientiem ir arī koksnes plātņu ražotājs SIA Bolderāja Ltd, kurš ar DHL pakalpojumu kvalitāti ir apmierināts, taču kopumā izmanto vairāk nekā 60 pārvadājumu kompāniju pakalpojumus.


Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām