Dibina biroju mūzikas eksportam 

Latvijas mūziķiem, kuri vēlas savu veikumu piedāvāt starptautiskajā tirgū, turpmāk būs iespēja iegūt finansiālu atbalstu no jaundibinātā Mūzikas industrijas attīstības fonda/Latvijas Mūzikas eksporta biroja, raksta laikraksts Diena.

Dienas Bizness, 2013. gada 22. janvāris plkst. 9:08

Dziedātājs Goran Gora (no kreisās), uzstājoties fonda prezentācijā, pajokoja, ka šogad pievērsīsies nevis savas mūzikas eksportam, bet importam. Savukārt Prāta vētras starptautisko un sabiedrisko attiecību menedžere Guna Zučika uzsvēra, ka jaunizveidotās organizācijas darbība būs vērsta uz vietējās mūzikas industrijas pelnīšanas veicināšanu, raksta Diena.

Foto: Raitis Puriņš, Dienas Mediji

To pagājušā gada nogalē izveidojusi Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA) sadarbībā ar Latvijas Mūzikas informācijas centru. Galvenais priekšnoteikums - pretendēt uz jaunā fonda atbalstu varēs tās grupas un mūziķi, kuru dalība starptautiskos festivālos un konferencēs jau ir akceptēta ārzemēs, un šīs iespējas sevi piedāvāt ir jāmeklē mūziķiem pašiem.

«Atbalstāmās grupas neizvēlēsies fonds - atlasi veiks ārzemju eksperti tur tajā galā. Tas ir svarīgs punkts, lai kāds nav apvainojies, ka nav ieguvis atbalstu,» preses konferencē klubā Piens teikusi grupas Prāta vētra starptautisko un sabiedrisko attiecību menedžere Guna Zučika.

Grupai, tās menedžeriem vai ierakstu kompānijai vienkārši aizsūtot fondam savu ierakstu albumu, iegūt fonda atbalstu nevarēs - pirmām kārtām jābūt skaidram biznesa plānam un starptautiskā mērogā ir nopietni jāstrādā pašiem. «Fonds atbalstīs mūziķus, kuri zina, ko ar savu mūziku darīt,» uzsvērusi LaIPA konsultante Ieva Platpere.

Viena no mūzikas eksporta biroja funkcijām būs arī vienotas datubāzes izveide, kur starptautisku festivālu organizatori un ierakstu kompānijas ārvalstīs varēs uzzināt par Latvijas māksliniekiem un mūzikas tirgu.

Par fonda budžetu pagaidām runāt esot pāragri - atzinusi organizācijas izpilddirektore Agnese Cimuška: «Pašlaik fonda prioritārais darbības virziens ir papildus finansējuma piesaiste, piesakoties projektu finansēšanas programmām. Pagaidām mums ir tikai neliels finansējums Ls 3000, ko piešķīra Kultūras ministrija fonda darbības uzsākšanai.» Fonds māksliniekiem palīdzēs piesaistīt līdzekļus no dažādiem avotiem un darbosies kā koordinators, raksta Diena.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2013. gada 15. janvāris plkst. 14:25

2012. gada pirmajos desmit mēnešos, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgu laika...

2013. gada 09. janvāris plkst. 16:36

Turpinot uzstādīt aizvien jaunus mēneša rekordus, pagājušā gada novembrī Latvijas...

2012. gada 11. decembris plkst. 14:31

Šā gada oktobrī Igaunijas eksporta un importa apjoms sasniedza rekordaugstus rādītājus, attiecīgi...

2012. gada 10. decembris plkst. 13:29

Negatīvisms pasaules ekonomiskajos procesos nav kalpojis par būtisku šķērsli, lai apturētu...

2012. gada 10. decembris plkst. 11:12

Eksporta apjomi no Eiropas lielākās ekonomikas Vācijasoktobrī piedzīvojuši nelielu izaugsmi...

Nepalaid garām

1992. gada 13. aprīlī toreizējā Preses nama 13. stāvā 13 darbinieku lokā...

100 straujāk augošie uzņēmumi Latvijā pagājušajā gadā apgrozījuši 335,92 milj. eiro, un...

Viena kleita Andele Mandele kustības piekritēju rokās mēdz nomainīt pat piecas saimnieces...

Oglekļa dioksīds un sašķidrināts slāpeklis, reiz lietots tikai rūpnieciski, tagad arvien biežāk...

Restorānu biznesā pamatlietas ir skaidras – garšīgs ēdiens, lieliska apkalpošana un labs...

2019. gada desmit mēnešos likvidēti 21 157 uzņēmumi, kas ir par 412...