Dibinās jaunu banku Parex «labajai» daļai, EK akcepts vēl nav saņemts

Autors: Guna Gleizde
2010. gada 01. jūnijs plkst. 17:29

Valdība otrdien uzdeva privatizācijas aģentūrai dibināt jaunu kredītiestādi atbilstoši Parex bankas restrukturizācijas modelim, lai gan Eiropas Komisija (EK) vēl nav akceptējusi Parex restrukturizācijas plānu.

Finanšu ministrija skaidro, ka jaunās bankas dibināšanas uzticēšana Privatizācijas aģentūrai saistīta ar laika un resursu taupīšanu, jo pašlaik šī iestāde ir lielākais Parex akcionārs, kam pieder 76,6% kapitāla.

Tāpat notiks sarunas arī ar Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banku par tās dalību abās bankās, kas izveidosies pēc Parex sadalīšanas.

DB jau vairākkārt ziņoja par grozījumiem kredītiestāžu likumā, kas uzsākuši virzību Saeimā. Opozīcijas partiju atbalstītais likumprojekts varētu kavēt Parex restrukturizāciju, iepriekš brīdinājuši Finanšu ministrijas pārstāvji.

Saeimas deputāti likumprojektu atbalstīja pirmajā lasījumā un atzina par steidzamu, tādēļ otrais lasījums būs arī galīgais. neoficiāli tiek pieļauts, ka grozījumi varētu būt labvēlīgi bijušajiem Parex akcionāriem, kas vēlas aizsargāt savus ieguldījumus bankas subordinētajā kapitālā un kas pēc restrukturizācijas netiks iekļauti jaunajā bankā.

Pretrunīgie grozījumi galīgajā lasījumā varētu tikt skatīti tuvāko nedēļu laikā, un, iespējams, tas mudinājis valdību steigties ar jaunās bankas dibināšanu.

Jaunās bankas veidošanas process tiks atspoguļots portālā jaunabanka.lv.