Dienas tēma: Farmācijas firmu sponsorējumos daži ārsti saņem pat 3000 līdz 7000 eiro gadā

2016. gada 11. jūlijs plkst. 12:18
Autors: Didzis Meļķis
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Atklātās sponsorējuma summas diapazonā no 3000 līdz 7000 eiro gadā ir vien septiņiem ārstiem, savukārt pārējiem tās lielākoties ir ievērojami zemākas, secina DB, analizējot ap 200 atbalstu saņēmušo ārstu plašā profesiju lokā.

Jauni dati ar konkrētākiem individuālajiem sponsorējuma saņēmējiem ir pievienojušies pavasarī publiskotajiem finanšu un nefinanšu palīdzības datiem, cik kura Latvijā strādājošā farmācijas kompānija pērn ir veltījusi katrai no profesionālajām asociācijām, biedrībām un veselības aprūpes iestādēm.

Tagad Veselības inspekcijas, Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas (SIFFA) un Latvijas Patentbrīvo medikamentu asociācijas (LPMA) vietnēs rodamajos dokumentos var meklēt, vai un cik eiro. Atbildot uz jautājumu, kāds ir jūs interesējošais ārsts un no kuras farmācijas kompānijas viņš ir saņēmis atbalstu līdzdalībai vietējos un ārvalstu kongresos, jāsaka: ja ir ievērojama apņēmība, tas var izdoties, tomēr, kā teorētiski pie ekspertiem un praktiski ar pailgu ņemšanos pārliecinājās DB, pilnīgas ainas gūšanai nelīdzēs nekāda apņēmība.

Visu rakstu Sponsorēšana kļūst samērā pārskatāma lasiet pirmdienas, 11.jūlija laikrakstā Dienas Bizness (4.-6.lpp)!
 

Dalies ar šo rakstu