Dienas tēma: Ieviest vai neieviest arī Latvijā reinvestētās peļņas nodokļa atlaidi?

2017. gada 11. janvāris plkst. 6:50
Sadaļa: Nodokļi
Dalies ar šo rakstu

Tuvāko mēnešu laikā būs jāizdara izvēle — ieviest vai neieviest arī Latvijā reinvestētās peļņas nodokļa atlaidi, trešdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Šādai idejai ir gan savi ieguvumi, gan arī blaknes, tāpēc ir vajadzīga rūpīga analīze. Tāds ir DB aptaujāto uzņēmēju secinājums. Daudzi nelielo uzņēmumu īpašnieki pozitīvi vērtē ideju atbrīvot reinvestēto peļņu no uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) maksāšanas, taču svarīgākais esot detaļas, kuras šo ideju varot sabojāt. Proti, ir jautājumi cik liela būs UIN likme? Vai tā paliek pašreizējo 15% apmērā vai tomēr tiek palielināta? Vai reinvestētās peļņas atbrīvošana no UIN, neskar citu UIN atlaižu eksistenci? Vai šī kārtība visiem uzņēmumiem kļūs obligāta vai arī tā būs brīvprātība pašu uzņēmēju izvēle? Vai tiks attiecināta uz visiem vai arī tikai uz mazajiem un vidējiem uzņēmumiem?

Bez tam, kā uz šīm novitātēm raudzīsies ārvalstu investori un arī tie vietējie uzņēmumi, kuri jau ir investējuši un tagad cenšas atpelnīt iepriekš ieguldīto? Tie ir tikai daļa no plašā jautājumu klāsta, kas ir uzņēmējiem. Tieši minēto jautājumu dēļ ir svarīga ne tikai diskusija, bet arī izpratne, lai saprastu, ko šādas izmaiņas nozīmēs un kādas tām var būt sekas. Lai nebūtu tā, ka pašreizējā daudz kritizētā un nepilnīgā UIN sistēma «pēkšņi» izrādītos labāka par tik ļoti gaidīto jauno. Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola norāda, ka lēmums par reinvestētās peļņas neaplikšanu būs jāpieņem valdībai un uzņēmējiem kopīgi jaunās nodokļu stratēģijas ietvaros, par kuru vienošanas jāpanāk līdz šā gada 31. martam.


Visu rakstu Lielo ieguvumu vietā var būt zaudējumi lasiet trešdienas, 11.janvāra laikrakstā Dienas Bizness!

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām