Auto

Dienvidkoreja gatavojas noteikt Porsche, BMW un Nissan automašīnu tirdzniecības aizliegumu valstī

LETA--AFP, 30.11.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Dienvidkoreja varētu aizliegt autobūves uzņēmumu Porsche, BMW un Nissan atsevišķu modeļu tirdzniecību valstī un piemērot kompānijām naudassodu 6,5 miljardu vonu (5,2 miljonu eiro) apmērā saistībā ar izmeklēšanu attiecībā uz automobiļu kaitīgo izmešu dokumentāciju.

Dienvidkoreja izmeklēšanu saistībā ar vides aizsardzības atbilstības sertifikāciju importētām mašīnām sāka pēc tam, kad Vācijas Volkswagen pērn septembrī atzina, ka pasaulē līdz pat 11 miljoniem automašīnu aprīkoti ar konkrētu dīzeļdzinēju tipu, kam uzstādīta kaitīgo izmešu falsificēšanas programmatūra.

Dienvidkorejas valdība otrdien paziņoja, ka tā atklājusi sertifikācijas neatbilstības desmit valstī pārdotiem modeļiem - diviem Nissan, vienam BMW un septiņiem Porsche modeļiem -, un autoražotājiem gatavojas piemērot naudassodu, kas kopumā sasniegs 6,5 miljardus vonu.

«Mēs ļausim Nissan un BMW paskaidrot savu nostāju lietas izskatīšanā un iesniegt likumīgu sūdzību, ja tiks apstiprinātas neatbilstības,» norāda Dienvidkorejas Vides ministrijas pārstāvis.

Tikmēr Porsche jau atzinusi neatbilstības sertifikācijas dokumentos un pārtraukusi valstī pārdot četrus no septiņiem ietekmētajiem modeļiem.