Dienvidu tilta pabeigšanai atkal ņems kredītu

Autors: Lelde Petrāne
2010. gada 05. novembris plkst. 9:25

Rīgas dome Dienvidu tilta pabeigšanai lūgs Finanšu ministrijas atļauju aizņēmumam bankā, vēsta laikraksts Neatkarīgā.

Dienvidu tilta trešā kārta jeb Zemgales virziena maģistrālais transporta mezgls ietver jaunas automaģistrāles – Jāņa Čakstes gatves – un nobrauktuvju izbūvi no Dienvidu tilta līdz Ziepniekkalna ielai. Satiksmes mezglā paredzēti divi divlīmeņu šķērsojumi – Jāņa Čakstes gatves un Bauskas ielas šķērsojums un Jāņa Čakstes gatves un Ziepniekkalna ielas šķērsojums.

Kopējās būvniecības izmaksas ir 27,97 miljoni latu ar pievienotās vērtības nodokli, taču, pēc būvnieku a/s Transport System padomes priekšsēdētāja Gunta Rāvja teiktā laikrakstam, viena trešdaļa no darbiem jau ir padarīti un atlikušo darbu vērtība ir ap 17 miljoni latu.

«Ņemot vērā situāciju ar budžetu, ņemsim pilnu summu – tas ir vairāk, nekā dome tērē sociāliem pabalstiem gada laikā. Ņemsim aizdevumu ar pieticīgām procentu likmēm. Ar bankām sarunas vēl nav sāktas. Aizņemsimies no tām bankām, kas piedāvās zemākās likmes. Mums ir vienalga, no kuriem avotiem nāks finansējums, galvenais, lai tas ir lētākais variants,» uzsvēris Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Viņš esot pārliecināts, ka tilta pabeigšanai kredīta ņemšana nebūs šķērslis un Finanšu ministrija pret to neprotestēs.

Optimistiskākās prognozes liecinot par tilta trešās kārtas pabeigšanas darbu atsākšanu nākamā gada janvārī vai februārī. Starp būvniekiem un pašvaldību noslēgtajā līgumā par Dienvidu tilta trešās kārtas beigu termiņu ir norādīta 2012. gada vasara. Līdz tam «jāizbūvē projekta daļas, estakāde, ceļa segumi, uzbērumi. Aptuveni divas trešdaļas no iesāktā darba. Pusotra gada laikā to ir iespējams izdarīt. Tehnoloģiskos uzbērumus un pāļu darbus veiks 2011. gadā, kad atļaus laika apstākļi, un pats labākais darbs asfaltēšanai ir vasaras sākums, kad to arī darīsim 2012. gadā,» pārliecināts G. Rāvis.

Atslēgvārds