Dienvidu tiltam Eiropas nauda aizgājusi gar degunu

Autors: Lelde Petrāne
2010. gada 25. oktobris plkst. 9:26

Pagājušajā nedēļā Rīgas domes Satiksmes departaments (RDSD) iesniedzis Satiksmes ministrijai astoņus pieteikumus, lai pretendētu uz Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) ieplānotajiem 8,2 miljoniem latu satiksmes drošības uzlabošanai galvaspilsētā. Šajā sarakstā atbilstoši nolikumam nav atrodams Dienvidu tilta vārds, informē laikraksts Neatkarīgā.

Tas nozīmējot, ka jautājums par milzu līdzekļiem, kas nepieciešami tilta trešās kārtas jeb Zemgales virziena maģistrālā transporta mezgla būvniecībai, paliek neatbildēts.

«Agrāk jau informējām, ka Satiksmes ministrija 2009. gadā noraidīja Zemgales maģistrālā transporta mezgla būvniecības projekta pieteikšanu ES līdzfinansējumam. Zemgales virziena maģistrālā transporta mezgla kopējās būvniecības izmaksas ir 23 miljoni latu bez pievienotās vērtības nodokļa,» laikrakstam stāstījusi RDSD komunikācijas speciāliste Ieva Prauliņa.

Neatkarīgā atgādina, ka vēl vasarā Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) apgalvoja, ka Dienvidu tilta trešās kārtas būvniecība var gaidīt līdz oktobrim, kad pēc Saeimas vēlēšanām būs skaidrība par iespējām piesaistīt ES līdzfinansējumu. Tāpat Rīgas vadītājs bija pārliecināts, ka Dienvidu tilta trešo kārtu vajadzēs pabeigt. «To [tilta trešo kārtu] pabeigt un nodot ekspluatācijā bija plānots 2012. gadā, līdz ar to mums ir laiks,» vasarā teica N. Ušakovs, kurš neizslēdza iespēju apmaksāt teju 28 miljonu lielos būvniecības darbus no pašvaldības budžeta.

Savukārt tilta būvniecības ģenerāluzņēmēja Transport Systems pārstāvji norādījuši, ka Dienvidu tilta trešās kārtas būvniecībai noteiktajā termiņā nepieciešami 17,5 miljoni latu.

Atslēgvārds