Digitālās televizījas lietā sāk pratināt Gorbunovu

2011. gada 26. janvāris plkst. 14:15
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Rīgas apgabalties tā saucamajā digitālās televīzijas krimināllietā sākusi nopratināt bijušo satiksmes ministru Anatoliju Gorbunovu, DB pastāstīja zvērināts advokāts Jānis Rozenbergs.

Viņš gan piebilda, ka liecinieka statusā esošo A.Gorbunovu izdevies nopratināt vien kādu stundu, jo vienam no apsūdzētajiem ir veselības problēmas, tāpēc ir pasludināts pārtraukums līdz šā gada otrajam februārim. Jāatgādina, ka pagājušā gada septembrī tiesa pabeidza pratināt deputātu Andri Šķēli (TP).

DB jau rakstīja, ka krimināllietā kopumā apsūdzība uzrādīta 20 cilvēkiem, kuri savu vainu sev inkriminētajos noziegumos neatzīst. Uz apsūdzēto sola ir vairāki A.Šķēles līdzgaitnieki un domubiedri. Lielākā daļa no apsūdzētajiem ir sabiedrībā zināmas personas.
Apsūdzības celtas pēc vairākiem Krimināllikuma pantiem – par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, par valsts amatpersonas bezdarbību, par krāpšanu lielos apmēros un par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu.

Iepriekš J.Rozenbergs DB norādīja, ka esot grūti pateikt, kad varētu būt gaidāmas lietas beigas. Pašlaik esot nopratināti vairāk nekā puse liecinieku. Atlikušo liecinieku nopratināšana varētu tikt pabeigta 2011. gada pirmajā pusē, tādējādi, iespējams, šogad lieta varētu tikt pabeigta.

Krimināllieta tiesā nonāca 2007.gada oktobrī, taču pēc būtības to sāka izskatīt tikai 2009.gadā. Lieta saistīta ar Latvijas Valsts radio un televīzijas centra meitasuzņēmuma DLRTC un Kempmayer vienošanos, kas paredzēja vairākos posmos ieviest digitālo televīziju un Latvijā nogādāt dažādu specifisku aparatūru digitālajai apraidei.

Dalies ar šo rakstu