Digitalizēs Rīgas arhitektūras vērtības 

Latvijas Arhitektu savienība ir uzsākusi darbu pie mobilās aplikācijas Rīgas Arhitektūras ceļvedis izstrādes, kas sniegs interaktīvu, saistošu un interesantu informāciju par Rīgas ēku arhitektūru, teikts paziņojumā presei.

Dienas Bizness, 05.10.2015

Pasaules Arhitektūras dienā, 5. oktobrī, plašākai sabiedrībai tiks atklāta ceļveža pirmā versija ar informāciju par Vecrīgas ēkām. Vecrīga izvēlēta, ņemot vērā tās vēsturisko vērtību, tūristu intereses centru un UNESCO Kultūras mantojuma statusu. Aplikācijas ietvaros varēs izlasīt nozīmīgu Vecrīgas ēku vizītkartes, kuras veidojis vairāku grāmatu par Latvijas arhitektūru autors, arhitektūras doktors un RTU profesors Jānis Krastiņš.

Aplikācijas pamatā ir interaktīva pilsētas karte ar GPS piesaisti, kas kalpos kā alternatīva tradicionālajiem tūristu ceļvežiem. «Rīga ir neparasti bagāta ar personībām un notikumiem, kuru stāsti atspoguļojas mūsu ēkās, tāpēc ir būtiski šos stāstus padarīt pieejamus ikvienam. Viedtālrunis mūsdienās aizvieto karti vai grāmatu, un tā ir iespēja aizsniegt ne tikai tūristus, bet arī pašus rīdziniekus, aicinot viņus iepazīt savu pilsētu,» iniciatīvas nepieciešamību skaidro LAS prezidente Gunta Grikmane.

«Rīgas Arhitektūras ceļveža» veidošanā aicināti piedalīties arhitekti, vēsturnieki, kritiķi, žurnālisti un citi eksperti, kā arī aplikācija tiks papildināta ar foto un video, kā arī arhīvu materiāliem. Mobilā aplikācija būs lejupielādējama ikvienam bez maksas AppStore (iPhone) un GooglePlay (Android) un projekta pirmajā posmā pieejama latviešu un angļu valodā, ilgtermiņā nodrošinot tulkojumu arī krievu un vācu valodās.

Jaunākais izdevums