Dinevičs sagatavojis ieteikumus sastrēgumu problēmu risināšanai

2007. gada 11. oktobris plkst. 8:08
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Rīgas domes koalīcijas partneru tikšanās laikā Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dinevičs (LSDSP) piedāvājis savus ieteikumus tūlītējai Rīgas pilsētas satiksmes sastrēgumu problēmu risināšanai, informēja Rīgas dome. Uzzini, kādi tie ir, un izsaki savu viedokli!

"Jāapzinās, ka Rīga jau tagad ir un būs metropole. Ir jāsāk iedalīt pilsētas dzīvi divos režīmos - dienas un nakts. Nakts stundas būtu piemērotākās tiem darbiem, kuri šobrīd traucē satiksmi dienā," ierosina vicemērs, proti, "atkritumus izvest nakts stundās, t.i. no plkst. 23.00 līdz 5.00, lai atslogotu ielas no atkritumu apsaimniekotāju transportlīdzekļiem. Arī preču piegāde veikaliem un bāzēm būtu jāveic nakts stundās. Nakts darbalaiks būtu jāattiecina arī uz ce��u remonta veicējiem," uzsver J.Dinevičs, kā labu piemēru minot, šovasar 11.Novembra krastmalā veiktos remontdarbus.

"Ja mēs kardināli nemainīsim pašreizējo sistēmu darīt visus darbus dienā, tad mazināt sastrēgumu problēmas ir praktiski neiespējami," uzskata J.Dinevičs. 

"Šobrīd efektīvs risinājums būtu palielināt Pašvaldības policijas pilnvaras. Atsevišķu autovadītāju agresīvais braukšanas stils un tīša satiksmes noteikumu pārkāpšana, rada atgriezenisku efektu. Tas ne tikai bremzē transporta plūsmu, bet arī rada ilūziju citos šoferos, ka šāda braukšana ir vienīgais veids kā pārvietoties Rīgā. Tam savukārt seko vēl lielāki sastrēgumi," sacīja J.Dinevičs.   

Vicemēra ieteikums ir palielināt Rīgas Pašvaldības policijas pilnvaras, kas ļautu pašvaldības policijas darbiniekiem regulēt satiksmi Rīgas pilsētā, kā arī sodīt agresīvos autovadītājus par tīšiem noteikumu pārkāpumiem.

Jāatzīmē, ka arvien biežāk no autovadītājiem Rīgas ielās var dzirdēt frāzi - sastrēgumos der tikai nekaunība.


 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām