Direktīva izģērbs lielos uzņēmumus 

Biznesa pārstāvji pauž gatavību veidot arī nefinanšu pārskatus, tostarp sniedzot informāciju par darbinieku dzimumu un vecumu, piektdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Elīna Pankovska, 11.12.2015

Foto: freeimages.com

Pēc diviem gadiem arī Latvijā tiks ieviesta Eiropas Savienības regula, kas paredz, ka noteiktai daļai lielu uzņēmumu un grupu jāiesniedz ikgadējs nefinanšu un daudzveidības informācijas ziņojums. Eiropas Parlaments norāda – ir būtiski, lai uzņēmumi publiskotu, piemēram, sociālos un vides faktorus, jo tā būs iespējams apzināt ilgtspējības riskus un palielināt ieguldītāju un patērētāju uzticību. Nefinanšu informācijas sniegšana palīdz noteikt, uzraudzīt un pārvaldīt uzņēmumu darbību un ietekmi uz sabiedrību. Tomēr daļa aptaujāto uzņēmumu norāda, ka pagaidām vēl īsti neizprot, vai nefinanšu ziņojums būs tikai formāls ķeksītis vai arī veicinās uzticību un atklātību. Prasības tiks piemērotas pārskata periodam, kas sāksies 2017. gada 1. janvārī.

Nefinanšu paziņojumā uzņēmumiem būs jāsniedz informācija par tādām korporatīvās sociālās atbildības jomām kā vides, sociālie un ar darbiniekiem saistītie jautājumi, kā arī cilvēktiesību ievērošana uzņēmumā. Būs jāziņo arī par pretkorupcijas un kukuļošanas jautājumiem, jāapraksta uzņēmuma politikas īstenošanas rezultāti un galvenie riski. Finanšu ministrija norāda, ka nefinanšu paziņojums būs vai nu kā daļa no vadības ziņojuma, vai atsevišķa gada pārskata sastāvdaļa.

Visu rakstu Direktīva izģērbs lielos uzņēmumus lasiet 11. decembra laikrakstā Dienas Bizness.